Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Актуальні питання декларування доходів громадян, отриманих за 2014 рік

7 квітня 2015 р., 21:28

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Виноградівському районі Петром Харчуком

Днями у податковій інспекції Виноградівського району проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян, отриманих за 2014 рік». Начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Виноградівському районі Харчук Петро Іванович відповів на запитання громадян.

Наводимо найбільш актуальні питання, які були порушені в ході проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

Де можна ознайомитися з формою декларації про майновий стан і доходи, яку необхідно подати в 2015 році про доходи, отримані у 2014 році, до того, як подавати її в податковий орган?

Відповідь: Форма податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2014 рік, та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Міндоходів України від 11.12.13 року No793.

На сайті Державної фіскальної служби України та суб-сайті ГУ ДФС у м. Києві податкова декларація про майновий стан і доходи розміщена в рубриках «Декларування – 2015» та «Електронні форми документів».

Які дані необхідно подати до контролюючого органу щоб отримати податкову знижку на навчання?

Відповідь: Відповідно до п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Враховуючи зазначене, в довідці від працедавця (працедавців) мають відображатися такі показники:

- сума нарахованої заробітної плати;
- сума утриманого із нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску;
- сума податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату для визначення бази оподаткування;
- сума податку на доходи фізичних осіб, утримана з нарахованої заробітної плати.

В які терміни можна подати декларацію, щоб використати право на податкову знижку?

Відповідь: Таким правом громадяни можуть скористатись протягом всього календарного року, наступного за звітним. Якщо платник податку до кінця наступного за звітним року не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні роки не переноситься

До якого терміну, числа подається декларація?

Відповідь: Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу України, згідно із положеннями якого річні податкові декларації про майновий стан та доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подаються за базовий звітний період до 1 травня року, що настає за звітним. При цьому, при реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації – до кінця року, наступного за звітним.

Хто може допомогти платникам податків із заповненням декларацій?Відповідь: Послуги із заповнення декларації про майновий стан і доходи безоплатно надаються органами фіскальної служби за місцем перебування платника податку на обліку. Крім того, відповідно до п. 179.10 ст. 170 Податкового кодексу України платник податку до 1 березня року, що настає за звітним періодом, має право звернутися з запитом до відповідного контролюючого органу з проханням надати роз’яснення щодо заповнення річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

Хто звільняється від подання декларації?

Відповідь: Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від обов’язку подання декларації звільняються:- незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які є:

- малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Поряд з цим, обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника (п. 179.6 ст. 179 Податкового кодексу України). Тобто податкова декларація про майновий стан і доходи від імені платника податку, який є неповнолітню особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником (одним з батьків) до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною);

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
- в інших випадках, визначених розділом IV Податкового кодексу України.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com