Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В УжНУ презентували стипендіальні програми DAAD

26 жовтня 2015 р., 20:03

23 жовтня в читальному залі Наукової бібліотеки УжНУ відбулася презентація стипендіальних програм для навчання та провадження досліджень у Німеччині.

Лектор Міхаель Бек ознайомив присутніх з особливостями організації DAAD та умовами навчання за кордоном.

 

Зустріч організували кафедра німецької філології та відділ міжнародних зв’язків УжНУ. Чимало студентів з різних факультетів вишу прийшло, аби детальніше дізнатися про можливості навчання за кордоном. Серед них були й серйозно налаштовані. Мовою лекції обрали німецьку, проте свої питання охочі могли задавати й українською – пан Міхаель розумів їх.

«Програма DAAD створена для обміну знаннями між Німеччиною та іншими країнами. Ідея її заснування виникла після Другої світової війни у двох звичайних студентів, а тепер це найбільша організація у світі у сфері підтримки міжнародного обміну студентами та вченими. Більшість німецьких організацій та університетів беруть у ній участь. Фінансується DAAD німецьким управлінням», – розповідає лектор.

Міхаель Бек розповів і про побудову та спеціалізацію німецьких освітніх програм. Також зауважив, що їхня вартість залежить від міста, де розміщується вищий навчальний заклад. До речі, у Німеччині діють технічні виші, університети прикладного напряму, академії мистецтв та приватні ВНЗ. Навчання за програмою DAAD проводиться у всіх, окрім приватних.

Студенти дізналися, що для навчання за кордоном обов’язково потрібно здобути ступінь бакалавра у своєму університеті. До слова, закінчити магістратуру в Німеччині можна не лише за вже здобутим напрямком. З 2-го курсу можна подавати заявки на літні курси або ж групові екскурсії у Німеччині. Окремі стипендії передбачені також для аспірантів та науковців. Про все це пан Міхаель розповів детально.

Студентів також цікавило, чи є обов’язковим знання саме німецької мови, на що лектор відповів, що можна обрати й викладання англійською – це не має особливого значення. Проте при подачі документів їх слід перекласти саме німецькою. Також він наголосив, що найважливішим для комісії, котра розглядатиме заявки, є ваше обґрунтування, так звана мотивація, чому ви вирішили навчатися чи проходити курси саме в Німеччині й чому обрали саме ту чи іншу галузь. Тому підготовці цього документу потрібно приділити найбільше уваги.

На завершення завідувач кафедри німецької філології Ольга Гвоздяк побажала всім присутнім удачі й висловила сподівання, що за бажання вони стануть стипендіатами DAAD.

Катерина Хижняк, для Медіацентру УжНУ


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp