Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ухилення від служби в збройних силах карається законом

31 жовтня 2015 р., 15:22

Так просто це з рук порушників не зійде..

.Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744/2014: військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань у антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях залучати заборонено.


Отже, громадяни, які будуть призвані на строкову військову службу, не будуть направлятись у зону АТО, а служитимуть у навчальних центрах та частинах забезпечення.Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 17 лютого 2015 року №88/2015, відправленню у військові частини підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.Громадяни віком від 18 до 20 років викликаються на призовні дільниці тільки для проходження медичних оглядів та уточнення облікових даних.

Призову на строкову військову службу вони не підлягають, однак можуть піти служити тільки за власним бажанням.Термін проходження строкової військової служби становить 1,5 року, для громадян, які мають вищу освіту, – 1 рік.Також повідомляємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. №587 громадянам України, які будуть призвані на строкову військову службу, починаючи з осіннього призову 2015 року буде здійснюватись виплата грошової допомоги в розмірі двох мінімальних заробітних плат, що на даний час становить 2756 грн, крім того за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата.На Закарпатті, на жаль, мають місце випадки ігнорування з боку призовників викликів до районних (міських) військових комісаріатів області. На даний час виклику на призовні комісії підлягало 4143 чоловік, не з’явились на їх засідання 1931.

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також проходження військової служби є обов’язком громадян України. Згідно з цією статтею громадянин, який підлягає призову на строкову військову службу, зобов’язаний з’явитися на призовний пункт, у військкомат, інше місце, позначене в документі, в зазначений час.Невиконання цього обов’язку без поважних причин свідчить про ухилення.Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Статтею 335 Кримінального Кодексу Укpaїни (ухилення від призову) зa ухилення від призову на строкову військову службу передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі cтpoкoм до трьох років.

Олег ВІННИЦЬКИЙ,військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp