Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Депутати Закарпаття: хто і що зробив за рік діяльності (ФОТО)

10 грудня 2015 р., 16:41

Говорили на конференції.

В Ужгородському прес-клубі Громадянська мережа «ОПОРА» презентувала аналіз року діяльності депутатів Верховної Ради України обраних в мажоритарних округах Закарпатської області.

 

Предметом аналізу стала не тільки законодавча діяльність народних обранців, а й робота в регіоні з громадами, які його обрали.

Детальніше про результати роботи з даними про діяльність депутатів розповів Володимир Феськов, Громадський консультант ОПОРИ у Закарпатській області. За його словами, метою такого спостереження було підвищити прозорість роботи депутатів та налагодження їх комунікації з громадою. «Вважаємо проблемою те, що громада, звертаючись до депутата, у 50 % випадків просить матеріальну допомогу, а не вирішення нагальних проблем його округу, які можна вирішувати законодавчим чином. А депутати своєю чергою не поспішають комунікувати з громадою», - каже В. Феськов.

У рамках цього пілотного проекту «ОПОРА» хоч і спостерігала за частиною депутатів, але здобула вагомі аналітичні результати і з наступного року моніторитиме діяльність вже всіх депутатів-мажоритарників.

Закарпаття, як відомо, має 6 мажоритарників.

Одне з основних завдань депутатів – відвідувати пленарні засідання Верховної Ради. За цим показником їх рейтингували. Так, найбільше відвідувань сесій – у Василя Петьовки (із 116 засідань пропустив лише 4). Найгірше відвідування у Михайла Ланя – пропустив 49 % засідань. Реальна законодавча робота відбувається також у комітетах ВРУ. Тут перше місце у Роберта Горвата – відвідав 87% (26 із 30). Більше жоден депутат не відвідав навіть 40 % засідань. Найгірший результат у Павла Балоги – відвідав тільки 7% засідань свого комітету.

Тільки троє депутатів від Закарпаття мали виступи у ВРУ (Р.Горват, В. Балога і М. Ланьо).

Законотворчою діяльністю закарпатські депутати займаються досить активно. Тут є два лідери: Роберт Горват (38 зареєстрованих законопроектів (усі – у співавторстві з іншими особами), 1 з них став законом) і Віктор Балога (19 законопроектів, 4 з них ухвалені, 12 проектів є авторських).

Критеріями аналізу активності депутатів стала робота з виборцями, робота приймалень, висвітлення роботи депутатів, їх присутність у соцмережах, аналіз законодавчих ініціатив і те, як вони звітуються перед виборцями. Крім того, тематика законодавчої діяльності та інші критерії. У В.Петьовки, наприклад, згідно з цими критеріями працює тільки приймальня.

Утім є зауваження до роботи приймалень нардепів, зокрема, щодо комунікації. Так, за словами, В. Феськова, контактувати з працівниками приймальні Р.Горвата досить зручно. Тоді як у приймальнях В.Петьовки та І.Балоги запитувану інформацію доводиться довго чекати, комунікувати складно, бо «не завжди беруть трубку, не відповідають на дзвінки і надіслані питання або дають зовсім інші відповіді». «От, наприклад, запитуємо, як працювала приймальня? Відповідь отримуємо про те, скільки сакур нардеп посадив», - каже В. Феськов.

Захід здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа).

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА — це неурядова, позапартійна і фінансово незалежна всеукраїнська мережа громадських активістів. Ми об'єдналися з метою активізації громадської участі в політичному процесі, шляхом вироблення і впровадження моделей впливу громадян на діяльністьОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com