Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

УжНУ переходить на автоматизовану роботу з навчальними планами (ФОТО)

28 лютого 2016 р., 14:43

Дійство відбулося три дні тому.

25 лютого відбулося чергове засідання Вченої ради УжНУ, на якому розглянули звіт про виконання бюджету вишу в 2015 році та фінансовий план на наступний рік, підбили підсумки зимової екзаменаційної сесії, внесли зміни до структури університету тощо.

 

На початку засідання нагородили подякою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність декана факультету туризму та міжнародних комунікацій Наталію Габчак. Подяками нагородили також ювілярів Михайла Тиводара, Петра Слюсарчука, Людмилу Кожару. Привітали членів Вченої ради, що були іменниками: Івана Туряницю, Володимира Лазура, Василя Лемака, Тамару Суран.

Під час Вченої ради обговорили особливості формування навчальних планів та обсягів навчальної роботи кафедр на 2016–2017 навчальний рік. За словами проректора з науково-педагогічної роботи Володимира Петровича Фекети, університет переходить на автоматизоване планування: спеціальну програму «Навчальний план» для цього розробив завідувач кафедри фармацевтичних дисциплін, доцент Олег Девіняк.

«Завдяки цій програмі можна буде уникнути фактичних людських помилок, не буде суб’єктивності, бо навантаження і норми братимуться з системи ЄДЕБО, кожен зможе бачити дисципліни, які викладаються, і хто їх читає. Розвантажені будуть методисти деканатів та кафедр. Серед переваг поряд із розрахунковою частиною є розширений аналітичний звіт щодо доходів-витрат підрозділу для деканів. Це сприяє прозорості», – коментує проректор. Цю програму доповідач презентував під час Вченої ради, систему розпочнуть упроваджувати з березня, повністю вона запрацює вже з початку навчального року. Це питання викликало жваве обговорення членів Вченої ради, але його підтримали одноголосно.

Одноголосно Вчена рада затвердила і зразки дипломів, дизайн яких розробили в університеті, для випускників магістратури, спеціалістів, бакалаврів та молодших спеціалістів, а також для іноземних громадян. За словами проректора Мирослави Лендьел, єдиним захистом диплому є унікальний номер ЄДЕБО.

Вчена рада затвердила «Положення про академічну мобільність студентів УжНУ». За ним ідентичні дисципліни, прослухані під час семестрового навчання у виші-партнері за кордоном чи в Україні, перезараховуватимуться студентові в УжНУ. Академічна різниця в навчальних планах ліквідовуватиметься в УжНУ за індивідуальним планом. Це стосується тільки тих програм, які мають договори із університетом – індивідуальні запрошення узгоджуватимуться окремо. Академічною мобільністю можуть скористатися бакалаври, магістранти та доктори філософії для навчання за програмами академічної мобільності; для мовного чи наукового стажувань, для проходження мовних, навчальних, виробничих, переддипломних практик. Також затвердили зразок договору між університетом та студентом.

Під час засідання затвердили також зміни в структурі університету. Перейменували дві кафедри на філологічному факультеті: кафедру російської мови на кафедру слов’янського та контрастивного мовознавства, а кафедру російської літератури – на кафедру літератур народів світу та компаративістики. Також об’єднали відділ капітального будівництва та відділ експлуатації та технічного контролю в один відділ капітального будівництва та технічної експлуатації. Рішенням Вченої ради створили на юридичному факультеті Центр надання правової допомоги учасникам АТО та затвердили відповідне положення.

Вчена рада рекомендувала до друку підручник для іноземців «Біоорганічна та органічна хімія. Окремі розділи в тезах, схемах та прикладах. Частина 1. Аліфатичні монофункціональні сполуки» колективу авторів (Лендєл В.Г., Сливка М.В., Онисько М.Ю., Балог І.М., Фаринюк Ю.І., Фізер М.М., Хрипак Н.П., Кривов’яз А.О., Луцьо С.А., Русин І.Ф.).

Під час засідання затвердили п’ять тем дисертацій у галузі стоматології та одну тему з фізики. Невдовзі в УжНУ можуть відкрити постійну докторантуру зі спеціальності 23.00.02 – Політичні інститути та процеси, а також одноразову аспірантуру зі спеціальності 10.01.04 – Література зарубіжних країн. Вчена рада затвердила й направляє відповідні клопотання до Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації МОН України.

Наступне засідання вченої ради заплановане на 24 березня.

Іванка Когутич, Медіацентр УжНУ

фото Роберта ПаппаОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp