Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські лісівники підписали Меморандум про співробітництво з питань сертифікації FSC

15 червня 2016 р., 12:51

Важливий крок для збереження нашої природи

Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з питань лісової сертифікації між Закарпатським ОУЛМГ, Національним представництвом FSC в Україні, Дунайсько-Карпатською програмою WWF, екологічними НГО та соціально і екологічно відповідальними деревообробними та лісозаготівельними підприємствами Закарпаття. Це результат добровільної лісової сертифікації за системою FSC, яка розповсюджена у більшості європейських країн.

Державні лісогосподарські підприємства ЗОУМГ ще в 2005 році першими в Україні отримали сертифікат відповідності європейським вимогам лісокористування. Це свідчить про те, що ЗОУЛМГ і його продукція відповідають міжнародним стандартам.

Лісова сертифікація – оцінка відповідності системі ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку.

Одним із визначальних детермінантів запровадження сертифікації лісів є збереження біорізноманіття на глобальному, національному та локальному рівнях. Біорізноманіття вищих рівнів організації (видове та екосистемне) потребує належного збереження внутрішньовидового різноманіття, тобто збереження генетичних ресурсів. Тому необхідною умовою успішного проходження сертифікаційного та наступних контрольних екологічних аудитів є декларування та фактичне здійснення заходів зі збереження біологічного різноманіття лісів, в т.ч. лісових генетичних ресурсів. Іншими ж детермінантами лісової сертифікації є досягнення і підтримання такого рівня ведення лісового господарства, яке дозволяє забезпечити економічно, екологічно і соціально збалансоване управління лісами та лісокористування на основі міжнародних стандартів Лісової Опікунської Ради (ЛОР) та законодавства України.

«Цей Меморандум є важливим кроком у збереженні біологічного різноманіття Закарпаття і демонструє позитивні результати від застосування сертифікації лісокористування по системі FSC на лісогосподарських підприємствах краю, - зазначає керівник ЗОУЛМГ Валерій Мурга. - Ми щоденно працюємо над збереженням біорізноманіття та примноженням лісів не тільки нашої області, а й далеко за її межами, плідо співпрацюючи з нашими колегами».

«Сьогодні закарпатські лісівники підтвердили своє чесне імя і довели, що працюють дотримуючись усіх європейських норм. Адже головним з принципів лісової сертифікації є баланс економічних, екологічних та соціальних інтересів в лісовому господарстві. У пошуку цього балансу всі ретельно працюють над відповідністю ведення лісового господарства лісовій сертифікації. Таким чином, лісівники Закарпаття не тільки представляють якісну продукцію на ринку і створюють робочі місця в нашому регіоні, а й забезпечують збереження біологічного різноманіття і традиційного природокористування», - коментує директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець.

Підписання Меморандуму - важлива кульмінаційна подія, до здійснення якої прагнули усі лісогосподарські підприємства при ЗОУЛМГ, Національне представництво FSC в Україні, Дунайсько-Карпатської програми WWF, екологічні НГО та соціально і екологічно відповідальні деревообробні та лісозаготівельні підприємства Закарпаття, аналізуючи дані та організовуючи переговори в рамках стандартів добровільної лісової сертифікації за системою Лісової опікунської ради FSC.

Участь у пидпісанні Меморандуму взяли директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець, спеціаліст з лісових питань Дунайсько-Карпатської програми WWF в Україні Роман Волосянчук, директор ТОВ «Ено-меблі» Євген Кунинець, начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга, представники деревообробних компаній, представники Громадської ради при управлінні, науковці та представники ЗМІ, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Схожі новини

Угорсько-українська торгово-промислова палата та Закарпатська ОДА підписали Меморандум (ФОТО)
Василь Губаль підписав Меморандум про наміри між Закарпатською ОДА та ТОВ "АВЕ Умвельт Україна"
На Закарпатті підписали Меморандум про співпрацю з Міжнародним трейд- клубом (ФОТО)
ЗМІ спростовують підписання меморандуму з МВФ
На Закарпатті підпишуть тристоронній меморандум
В Ужгороді підпишуть Меморандум про відкриття даних
На Закарпатті забезпечують рівні можливості доступу до безоплатної правової допомоги для засуджених до покарання без позбавлення волі
Андріїв та Педан підписали спортивний Меморандум (ФОТО)
Вчора підписали Меморандум про співпрацю у створенні та діяльності представницького офісу в Ужгороді
Закарпатська ОДА і УжНУ підписали Меморандум - задля ефективної співпраці та залучення наукового потенціалу вишу до розв’язання сучасних проблем розвитку краю

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com