Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Андріїв зустрівся з новим Генконсулом Словаччини (ФОТО)

15 травня 2017 р., 13:15

15 травня

Сьогодні з Ужгородським міським головою Богданом Андріївим зустрівся нещодавно призначений Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Мірослав Мойжіта.

Обговорили перспективні напрямки співпраці, продовження і розвиток контактів зі словацькими містами-побратимами Ужгорода. Йшлося, зокрема, наскільки важливо, аби процедури під час перетину кордону займали менше часу, адже тривале простоювання у пункті пропуску гальмує транскордонні проекти і, насамперед, розвиток бізнесу.

Пан консул докладно цікавився напрацьованими контактами, програмами, які діють зі словацькими партнерами в Ужгороді, відзначив навчальні програми для школярів та студентів, зацікавленість, яка є в обласному центрі та й на Закарпатті загалом до вивчення словацької мови. Наголосив на важливості повернути в Україну словацький бізнес, який дещо відсторонився у зв’язку з подіями на сході України.

Мірослав Мойжіта докладно цікавився, які головні виклики стоять перед керівництвом Ужгорода, як наповнюється бюджет, питаннями утримання і розвитку інфраструктури, медичних та освітніх закладів тощо. Підкреслив, що в Словаччині не вистачає кваліфікованих спеціалістів і на роботу охоче беруть українців, насамперед закарпатців, адже наша область знаходиться поруч.

Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що ужгородська влада всіляко підтримує залучення інвестицій і всім таким ініціативам забезпечить максимальне сприяння. Пригадав також численні спільні проекти, які вдалося реалізувати спільно з попередницею пана Мойжіти Янкою Буріановою, підняв питання продовження облаштування скверика поруч зі встановленим торік монументом словацькому державнику Мілану Ростиславу Стефанику, яке будуть робити на замовлення міської ради. Йшлося і про обмін спортивними, культурницькими ініціативами, скажімо, у вихідні відбувся футбольний турнір команд аеропортів Ужгорода, Кошице, Праги. Домовилися також запропонувати словацьким роботодавцям представити можливості для працевлаштування на їхніх підприємствах молоді, яка навчається в ПТУ, технікумах Ужгорода, особливо на робітничих спеціальностях.

Дипломат розповів, що вже був в Ужгороді, але давно, і зараз йому дуже подобається, як місто змінилося, як розвивається. Усе це він бачить, адже щодня гуляє, вивчає місто. Відзначив і кафе та ресторани міста, яких дуже багато і всі – зі своєю особливістю, дуже смачними стравами.

Мірослав Мойжіта – доктор філософії, має великий досвід дипломатичної роботи. Зокрема, працював у посольствах в Китаї, Індії, був державним секретарем Словацької Республіки, Надзвичайним і Повноважним Послом у Югославії, Македонії та Албанії, згодом – у Боснії та Герцеговині, керівником Посольства Словаччини в Республіці Білорусь. До речі, під час розмови з міським головою Ужгорода Богданом Андріївим попросив розмовляти з ним виключно українською, бо хоч добре спілкується російською мовою, зараз опановує мову нашої держави.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp