Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Капітальний ремонт терапевтичного відділення міської лікарні (Фото)

19 травня 2017 р., 13:56

В Ужгороді

Терапевтичне відділення Ужгородської центральної клінічної лікарні, у якому наприкінці лютого закінчили капітальний ремонт, відвідали сьогодні голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, депутати обласної ради Андрій Андріїв та Леонід Баранюк, депутати Ужгородської міської ради Юрій Мандич, Василь Гомонай та Юрій Оксьон, начальник відділу охорони здоров'я Ужгородської міської ради Василь Решетар, начальник управління капітального будівництва Адам Юрко.

Із часу введення в експлуатацію медзакладу, а це кілька десятків років тому, це відділення жодного разу не ремонтувалося капітально. Відділення велике, розраховане на 45 ліжок. За словами головного лікаря закладу Івана Кураха, тут лікуються дуже важкі хворі, майже третина з них - соціально незахищені. У теплу пору року зазвичай у відділенні 40-42 пацієнтів, а от з настанням холодів відділення переповнене. Лікарня за потреби виконує свого роду і функції соціального закладу, тому подбали про умови і для пацієнтів, які не мають постійного місця проживання і поступають сюди у дуже важкому стані. Зараз у відділенні 5 душових кабін, де люди можуть привести себе у порядок, забезпечують таких пацієнтів і одягом, звісно ж, і харчуванням.

Коли розпочинали ремонт, каже Іван Курах, не уявляли всіх масштабів роботи. Відділення - 1500 квадратних метрів, тут зробили перепланування, під час якого зняли штукатурку з усіх стін, з великих палат на 8-12 хворих зробили 17 дво-, тримісних палат, у багатьох всі зручності - умивальник, туалет, облаштували місця для медичного персоналу, санвузли тощо. Посадовці поспілкувалися з хворими, всі говорили, що умови зараз і ще рік тому не йдуть ні у яке порівняння - палати комфортні, світлі і зручні. Відмітили чуйний та професійний персонал. Голова ОДА Геннадій Москаль відзначив, що зараз умови у відділенні європейські, добре, що зробили капітальний ремонт, він буде не на один рік. Зауважив, що у розмовах люди скаржилися, в основному, на нестачу медикаментів, на їхню дорожнечу, а це дуже велика проблема не тільки Ужгорода, а й Закарпаття та держави загалом.

{g}

Міський голова Богдан Андріїв також залишився задоволений побаченим. 

До слова, у бюджеті Ужгорода цього року на потреби міської клінічної лікарні передбачено 6,9 мільйонів гривень на медикаменти та понад 8,5 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання.Відремонтувати відділення вдалося з допомогою субвенції з державного бюджету, вона складає левову частку фінансування - 1,9 мільйона гривень. 

Посприяв, щоб кошти було виділено, народний депутат України від партії "Відродження" Михайло Ланьо. Ужгородська міська рада долучилася до співфінансування робіт, з міського бюджету на це пішло майже 300 тисяч гривень.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp