Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Володимир Росоха - про можливості цьогорічних вступників (ФОТО)

9 липня 2017 р., 19:00

Розповів у інтерв‘ю.

Ось і минув рік, як я покинула стіни рідного коледжу і стала студенткою Ужгородського національного університету. Але жодного дня не прожила без згадки про мою альма-матер… Як живеться коледжеві сьогодні? Що чекає на нього в майбутньому, – запитую директора Володимира Росоху.

Володимире Войтеховичу, минулий навчальний рік приніс чимало клопотів: невизначеність долі закладів І – ІІ рівня акредитації, хвилювання про долю вступної кампанії-2017… Чи все вже в минулому?


– Звісно, хвилювань уникнути не вдалося. Та, попри складний шлях до визнання вищих навчальних закладів І – ІІ рівня акредитації на законодавчому рівні, ми досягли свого: 17 травня 2017 року Президент України підписав зміни до цього закону – і до 2019-го включно ми працюємо, як і раніше, готуючи молодших спеціалістів за ліцензованими сімома спеціальностями.

Коледж успішно пройшов першу акредитацію спеціальності «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»…

– Так, ми отримали добру звістку з Міністерства освіти і науки України, що Державна акредитаційна комісія підтвердила наше право на підготовку фахівців із цієї спеціальності. А за нею, повірте, велике майбутнє!

Розпочалася цьогорічна вступна кампанія. Що в ній нового?


– Хочу перепросити абітурієнтів та їхніх батьків за хвилювання, пов’язані із затримкою оприлюднення Правил прийому до коледжу. Але це були об’єктивні (вищеназвані) причини, і сьогодні немає підстав для побоювань. Більше того, цьогорічна вступна кампанія пропонує випускникам 9-х класів значно ширші можливості: вперше абітурієнт, окрім обов’язкового іспиту з української мови, може обрати профільний предмет для вступного випробування: на спеціальності «Право» і «Туризм» – історію або географію; «Інженерія програмного забезпечення» і «Будівництво та цивільна інженерія» – математику чи фізику; «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування» чи «Геодезія та землеустрій» – математику або географію.

Отож, маючи змогу подати документи на 3 спеціальності одночасно, шанси стати студентом зростають…

– Безумовно! Навіть усвідомлення того, що ти сам обираєш, додає впевненості. Окрім того, у нас працюють підготовчі курси, на яких цьогоріч навчаються понад 160 випускників із різних куточків Закарпаття та сусідніх областей. Програми курсів повністю відповідають вимогам вступних випробувань, і викладають у цій «літній школі» найдосвідченіші наші педагоги. А ті слухачі курсів, що обрали спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» та «Геодезія та землеустрій», отримують додаткові 2 бали до загального рейтингу за результатами фінального тестування з двох предметів.

А що чекає на абітурієнтів під час вступу?

– Відповідальна робота – проявити свої знання і вміння! Наша приймальна комісія та консультанти вже працюють із 1 до 14 липня. Цього року дещо змінена процедура зарахування студентів: воно відбуватиметься за загальним рейтингом (сумою балів за вступні випробування та середнього балу документів про освіту). Отож шанси вступити до коледжу значно зростають, оскільки мінімізується загроза «провалу» на іспиті.

Чи залишається обсяг державного замовлення на 2017 – 2018 навчальний рік?

– Воно, як і ліцензійний обсяг, залишається практично таким же, як і торік. Тож є шанси не тільки навчатися безкоштовно, а й отримувати стипендію. Правда, процедура її призначення зазнала змін. А детальніше про все можна дізнатися на нашому сайті.

Ярина ПАЩУК, газета "Новини Закарпаття"


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp