Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як ефективно розвивати гірські територіальні громади дискутували науковці, експерти та голови місцевих рад в Ізках на Міжгірщині (ФОТО)

13 серпня 2017 р., 21:15

Пошуку ефективних шляхів розвитку гірських громад за умов децентралізації влади в Україні був присвячений семінар «Інвестиційно-інноваційна політика стимулювання розвитку гірських територіальних громад».

Захід упродовж 10-11 серпня проходив у с. Ізки Міжгірського району на Закарпатті.

У його роботі взяли участь голови місцевих рад області, розташованих на високогірних територіях, науковці Закарпатського регіонального Центру соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України, регіональні консультанти Асоціації міст України, експерти, представник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.

У виступах директора ЗРЦ СЕГД НАН України Степана Сембера та наукових співробітників Центру Михайла Пітюлича, Уляни Нечитайло, Тетяни Матьовки, регіональних консультантів АМУ Олега Лукші та Павла Рябоконя, директорів Закарпатського РВ АМУ Івана Ревтія та Закарпатського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Івана Дем’янчука, радника Центру Миколи Сюська йшлося про економічний потенціал об’єднаних громад гірських територій Закарпаття, державну політику формування привабливого інвестиційного середовища, застосування європейських підходів при розробці законодавчо-нормативних засад соціально-економічного розвитку гірських територій в умовах децентралізаційної реформи, диверсифікацію фінансових і ресурсних можливостей розробки та реалізації проектів розвитку громад, розвиток туризму та рекреації у серці Карпат. Начальник відділу комунікації Регіонального центру з надання БВПД Оксана Дудаш поінформувала сільських та селищних голів гірських населених пунктів про право громадян на безоплатну правову допомогу, яку надають фахівці місцевих центрів та бюро, та запросила до активної співпраці та сприяння в інформуванні мешканців про доступ до безоплатної правової допомоги.

Сільські і селищні голови активно дискутували з науковцями, наголошували на необхідності врахування позитивних практик та специфіки діяльності високогірних територій при розробці стратегії розвитку регіонів та пропозицій при розробці проектів законодавства з тим, щоб унікальний природний потенціал гірських територій Карпат найповніше слугував усім, хто приїздить сюди за відпочинком, оздоровленням та приємними емоціями, а місцевим мешканцям допомагав вирівнювати якість життя та розвивати соціальну інфраструктуру.

Закарпатське РВ АМУ

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp