Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Клімкін - про Закарпаття та угорську громаду

7 вересня 2017 р., 09:41

Що Міністр закордонних справ розповів журналістам.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін дав інтерв'ю для угорської газети «Мадяр Немзет». В ньому зокрема йдеться й про Закарпаття та угорську громаду.

– Я навіть не розумію звідки походить думка, що ми хочемо обмежити використання мов національних меншин?! На розгляді парламенту знаходиться такий законопроект, який навпаки посилює права національних меншин. Однак, ми не можемо дозволити, щоб хтось не розмовляв українською мовою. Навіть на Закарпатті.

Ми хочемо не зменшити використання мов національних меншин та освіту мовами нацменшин, а посилити українську, що значно розширить кар’єрні можливості представників нацменшин. У такій ситуації молодь матиме можливість отримати освіту і у Києві, і у Будапешті. Дивіться, без угорців уявити Закарпаття неможливо. Національні меншини тільки збагачують і роблять більш різнобарвною нашу країну, – зазначив Клімкін.

На думку міністра угорцям Закарпаття не слід лякатися й українських націоналістів.

– Що стосується радикалів, то це явище не є невідомим і в Угорщині, однак повсюди це незначні групи суспільства. По своїй суті вони не становлять загрози, однак, якщо зовнішні сили це використовують, провокують, як це робить Росія, тоді вже так. Тут ще хочу підкреслити й те, що вважаю дуже важливим, щоб кожний громадянин України володів державною мовою, – якщо це радикалізм, то і я радикал, – зазначив Клімкін.

Мукачево.нет

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com