Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Влада Закарпаття побачила "незначне подорожчання" масла, цукру, хліба, молока, макаронів, фруктів, овочів та риби

17 липня 2014 р., 13:17

Але в цілому, кажуть в ОДА, у нас все на рівні України, тобто нормально

Цінову ситуацію в області, а також проблемні питання на ринку соціально значущих продовольчих товарів обговорено у четвер, 17 липня, на нараді під керівництвом першого заступника голови Закарпатської ОДА Андрія Сербайла. Йшлося також про забезпечення стабільної цінової ситуації на продовольчому ринку краю.

Як зазначалося під час наради, індекс споживчих цін в області за червень становив 101,0%, до грудня попереднього року 111,4%.

Індекс споживчих цін на продукти харчування за червень поточного року порівняно з груднем 2013 р. склав 111,0%. Цінова ситуація в області відповідає загальноукраїнським тенденціям. Так, за даними моніторингу цін, який здійснюється головним управлінням статистики у Закарпатській області, за цей період спостерігалося незначне подорожчання таких продуктів харчування, як: масло, цукор, хліб, молоко, макаронні вироби, фрукти, овочі, риба та продукти з риби.

Наголошувалося, що за цей же період також зросли послуги залізничного пасажирського транспорту, автодорожнього пасажирського транспорту, паливо та мастила, природний газ та електроенергія. В той же час у зазначеному періоді зафіксовано зниження середніх роздрібних цін на яйця курячі.

Тенденція в ціновій ситуації, яка склалася в І півріччі поточного року, залишається і в липні 2014 року. Так, станом на 10 липня в порівнянні з 27 червня поточного року відбулося підвищення середніх рівнів цін на сметану, свинину, рис, олію соняшникову рафіновану, птицю, яйця курячі, крупу гречану, молоко, цукор-пісок. За цей же період зафіксовано зниження середніх роздрібних цін на борошно пшеничне в/сорту, цибулю ріпчасту, макаронні вироби, картоплю, капусту, буряк, моркву.

Учасники наради зауважили, що найсуттєвішим чинником підвищення цін на продовольчому ринку стали: дестабілізація на внутрішньому валютному ринку, зростання вартості пально-мастильних матеріалів.

Тож, аби не допустити надмірного та безпідставного зростання цін на основні продукти харчування облдержадміністрація повністю реалізувала повноваження щодо державного регулювання цін. Відповідно на сьогодні діє розпорядження голови ОДА від 12.08.08 № 489 «Про державне регулювання цін на продовольчі товари» (із змінами згідно з розпорядженнями голови облдержадміністрації від 04.06.10 №382 та від 20.05.11 №285).

Цим документом для всіх суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності, встановлено граничний рівень рентабельності виробництва та пакування, торговельної (постачальницько-збутової) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) та запроваджено обов’язкове декларування суб’єктами господарювання оптово-відпускних цін на продовольчі товари. Зазначені розпорядження розміщено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у підрозділі „Реєстр регуляторних актів” розділу „Регуляторна політика” (http://www.carpathia.gov.ua/ua/catalog/item/1983.htm, http://www.carpathia.gov.ua/ua/catalog/item/3457.htm, http://www.carpathia.gov.ua/ua/catalog/item/4212.htm).

Насамкінець Андрій Сербайло підкреслив, основне завдання на сьогодні – дотримання державної дисципліни цін на споживчому ринку області, здійснення постійного контролю над ціновою ситуацією, а також вжиття упереджувальних заходів щодо недопущення безпідставного зростання цін, в першу чергу, на соціально значущі продовольчі товари.

Відтак, за підсумками наради доручено головам РДА взяти на контроль дотримання вимог щодо застосування державних регульованих цін суб’єктами господарювання.
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp