Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатським водіям - про зміни в ПДР

12 січня 2018 р., 08:45

Розповідають фахівці

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до законодавства, спрямовані на боротьбу з порушеннями ПДР, ініційовані МВС. Зокрема, зміни торкнулися обмеження швидкостіруху у населених пунктах до 50 км/г, впровадження відеофіксаціїпорушень дорожнього руху, зміни до Порядку видачі посвідченняводія, зміни розміру штрафів за деякі порушення, посиленнявідповідальності за керування транспортом у нетверезому стані. Для запровадження певних інновацій достатньо було відповідних Постанов Кабінету Міністрів України. Таким чином, обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/г почало діяти з 1 січня 2018 року (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 883 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху»). Вже також працює новий Порядок видачі посвідчення водія. 

Відтепер, перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватиметься на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня йоговидачі особою не було вчинено три і більше адміністративнихправопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було — громадянин обмінюєтимчасове посвідчення на постійне.​ (Постанова КМУ від 10.11.2017 № 885 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія тадопуску громадян до керування транспортними засобами») Звертаємо вашу увагу на те, що зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративніправопорушення Верховною Радою України. Отже, нова система штрафів щене почала діяти. Нагадаємо, МВС пропонує установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень) за перевищення максимально дозволеноїшвидкості руху більше, ніж на 50 км/год. За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливістьпозбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців. У 20 разів пропонується збільшити розмір штрафу за управліннятранспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень. 
Департамент комунікації МВС України

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com