Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Угорський інститут в Берегові урочисто розпочав новий навчальний рік

10 вересня 2018 р., 18:00

На урочистях було багато високоповажних гостей, зокрема очільник краю Геннадій Москаль

Урочисте відкриття нового навчального року в Закарпатському угорському інституті відбулося в реформатській церкві Берегова. Торжество розпочалось внесенням історичних прапорів краю, які в національних костюмах несли студенти вишу. Учасників зібрання тепло вітав “господар” храму, пастор Берегівської реформатської громади Ференц Тарацкезі. У виконанні інститутського хору прозвучала “Національна молитва” угорців – Гімн держави.

З вітальним словом до присутніх звернулась ректор ЗУІ Ілдіка Орос. Аналізуючи здобутки минулого навчального року, вона підкреслила, що їх було набагато більше, ніж недоліків.

“Проте нині на нас теж чекає чимало відповідальних завдань,- акцентувала виступаюча.- Особливо це зв’язано з новою методикою викладання предметів у національних освітніх закладах. Вірю - ми з ними справимось.”

Промовець зупинилась також на різних бюрократичних тяганинах, що заважають нормальному навчальному процесові.

Губернатор краю Геннадій Москаль зачитав листа міністра освіти та науки України Лілії Гриневич, котра теж щиро здоровила колектив ЗУІ з новим навчальним роком.

Сьогодні у виші ази науки засвоюють загалом 1420 студентів, понад сотня з них – першокурсники. Саме останні в цей урочистий день склали присягу студента. Їх посвячення у спудеїв провели Ілдіка Орос та депутат Верховної Ради України, голова КМКС Ласло Брензович.

Величаво звучав під склепінням храму студентський гімн “Gaudeamus igitur”, який разом з винуватцями торжества натхненно виконували всі присутні, згадуючи, напевно, свою молодість.

Традиційно відбулася презентація премії імені Ференца Ракоці, якою щорічно відзначають двох осіб –  одну із Закарпаття, іншу – із-за кордону. Нині високу нагороду вишу вчена рада інституту присудила віце-прем’єр міністру Угорщини Жолту Шем’єну. Таку ж медаль вручено проректору ЗУІ з організаційної роботи Олені Ваш.

До присутніх з вітальним словом звернувся перший заступник керівника Угорського уряду. Він щиро подякував за нагороду і підкреслив:

“Вважаю, що ця відзнака стосується не лише мене особисто, а й нашого уряду в цілому на чолі з Віктором Орбаном, який надзвичайно багато робить для підтримки всіх угорців, де б вони не проживали.”

Віце-прем’єр наголосив, що Угорщина всіляко сприяла інтеграції України в ЄС, але останнім часом стосунки між двома державами стали досить напруженими, насамперед через прийняття нового освітнього закону.

“Якщо Україна домагається вступу до європейської спільноти, вона має дотримуватись її певних норм та вимог,- зауважив Жолт Шем’єн.- І завжди пам’ятати: не можна відбирати те, чого вже досягнуто.”

Вітав присутніх і народний депутат України, голова КМКС Ласло Брензович. Зокрема, він щиро дякував нинішньому керівнику області Геннадію Москалю та колишньому Надзвичайному і Повноважному Послу України в Угорщині Дмитру Ткачу за їх вагомий внесок у зміцнення дружби між двома народами – угорським та українським.

Представники історичних конфесій, зокрема єпископи Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан та Мукачівської дієцензії римо-католицької – Антон Майнек, просили Божого благословення для всіх присутніх.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com