Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Чутки, які з'являються на Закарпатті із введенням воєнного стану сильно перебільшені

3 грудня 2018 р., 13:50

Те, що важливо знати!

Інформація про нібито смс- та телефонне сповіщення про призов на військові збори чоловічого населення області віком 18-60 років не відповідає дійсності і носить провокативний характер. На цьому під час брифінгу у Закарпатській ОДА наголосили виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Ярослав Галас та військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату полковник Богдан Череміський.
– Закарпаття не потрапило у перелік областей, де введено правовий режим воєнного стану, але й тут військові комісаріати перейшли на особливий режим роботи, – зазначив Ярослав Галас. – Загалом ситуація в країні спровокувала появу низки чуток, зокрема, й у нас в області. Так, мали місце дзвінки з невідомих номерів до органів місцевого самоврядування від імені військкоматів з вказівкою зібрати на військові навчання чоловіків віком 18-60 років. Вже неодноразово ці чутки, які, у тому числі, можуть розповсюджувати ворожі нам спецслужби, спростовували відповідні органи. І ми ще раз звертаємося до населення і до представників ЗМІ з проханням перевіряти інформацію і не сіяти паніку.
Ярослав Галас також наголосив, що закарпатці після оголошення воєнного стану, як і у 2014 році після анексії Росією Криму, не чекаючи викликів і повісток, приходять до військових комісаріатів, аби повідомити про свою готовність захищати Батьківщину.
У свою чергу, обласний військовий комісар повідомив, що наразі йдеться про проведення навчальних зборів резервістів оперативного резерву першої черги, а не про повну мобілізацію.
– Обласним, районними та міськими військовими комісаріатами виконано попереднє планове завдання щодо направлення на додаткові навчальні збори резервістів оперативного резерву першої черги, – розповів Богдан Череміський. – Так, поставка резервістів спланована в період з 3 по 5 грудня поточного року терміном від 15 до 20 діб до визначених навчальних центрів. Йдеться про резервістів та військовозобов’язаних з досвідом участі в АТО та ООС, призначених для доукомлектування військових частин бойового складу Збройних сил України.
Богдан Череміський закликав резервістів уважно слідкувати за перебігом ситуації і при отриманні виклику негайно прибувати до військкомату для участі у навчанні.
– Тим самим ми продемонструємо готовність військовозобов’язаних Закарпаття до виконання конституційного обов’язку по захисту нашої Батьківщини, – додав обласний військовий комісар.
Заступник військового комісара полковник Петро Марко зауважив, що проходження навчальних зборів не є добровільною дією, це конституційний обов’язок. Планове завдання для області наразі становить 200 осіб.
– За невиконання свого військового обов’язку резервісти несуть відповідальність, у тому числі, й кримінальну, – підкреслив Петро Марко. – Так, за ч. ІІ ст. 337 ККУ ухилення військовозобов’язаного від навчальних або спеціальних зборів карається штрафом до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.
Про соціальні та фінансові гарантії для резервістів розповів начальник відділу фінансового забезпечення Закарпатського ОВК Юрій Костюк. Так, за військовим зберігається місце роботи й середня заробітна плата на період навчання, гарантується державне страхування, відшкодування витрат за наданими підтверджуючими документами, виплата добових, продовольче і речове забезпечення тощо.
Перевірити й уточнити актуальну інформацію як військовозобов’язані громадяни, так і представники ЗМІ можуть за телефоном Обласного військового комісаріату 066-902-40-64.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp