Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Партнерство батьків та фахівців заради успіху особливих дітей (ФОТО)

15 червня 2019 р., 11:29

Як ужгородські батьки особливих дітей інклюзують малят у вир повнцінного життя

 Кожна дитина, яка приходить у цей світ прагне щастя. Прагне розуміння, підтримки, визнання і значимості. Значимості не лише в душах батьків, а й у просторах суспільства.
А, якщо дитина має особливі потреби – цей процес для неї в рази необхідніший.

Саме цю думку намагаються донести в «Товаристві захисту осіб з інвалідністю «Надія»». В рамках грантового проекту «Раннє втручання - шлях в нове життя» - небайдужі матусі і татусі, що виховують особливих діток, та фахівці азартно намагаються робити все для того, аби краяни з особливими потребами, попри всі труднощі та перепони змогли знайти себе в житті і зайняти гідне місце в суспільстві.

{g}

Сьогодні на території Закарпаття створюється мережа установ та закладів, які будуть впроваджувати послугу Раннього Втручання та надаватимуть професійні послуги дитині з порушеннями розвитку та їх сім’ям.

Одним з основних принципів послуги РВ є сімейно-центрований підхід, де концентрується увага на важливості підтримки сім’ї. Адже саме мама з татом – найпотрібніші особливій дитині на етапі формування її особистості.

Метою цього проекту було збільшення ролі та значення батьківських організацій, співпраця з фахівцями та представниками влади з метою рівні розвитку послуги раннього втручання у краї.

У рамках цього проекту на Закарпатті батьки з ГО «Надія» провели цілу низку заходів, спрямованих на розвиток послуги раннього втручання. Відбувся круглий стіл на тему «Реалізація сімейно-центрованого підходу у Ранньому втручанні в Закарпатській області», де говорили про те, як реформи в структурі охорони здоров’я та соціального захисту населення вплинуть на життя особливих дітей та їх батьків.

Акцентували на залученні до впровадження послуги раннього втручання активних батьків, а також йшлося про позитивну динаміку розвитку послуги раннього втручання на у краї. Фахівці вже радо дослухаються до порад батьків дітей з інвалідністю у процесі їх інклюзії. В заході брали участь представники установ охорони здоров’я, освіти, соц. захисту населення, громадських організацій, в тому числі з Нідерландів, та батьки.

Окрім того, представники ГО «Надія» у партнерстві з відділенням раннього втручання (РВ) КРУ «Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр №1» м. Ужгород за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу (ЄС) організували виїзний семінар «Послуга РВ: шлях до успіху загалу через успішність та розвиток особистості».

Мета заходу - активізація батьків та батьківських організацій в адвокації ними РВ, збільшення кількості осіб обізнаних з успіхами та результативністю послуги РВ з числа цільових аудиторій проекту, популяризація сімейно-центрованого підходу в ранньому втручанні.

Вікторія Лисюк, «Час Закарпаття»Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com