Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді відновили роботу центру для дітей із вадами зору

29 серпня 2014 р., 10:35

Багато років тому групи закрили, а приміщення надали під класи.

Із-поміж майже 6 тисяч ужгородських дошкільнят вади зору має кожна п’ята дитина. Аби побороти сумну статистику, в Ужгороді презентували проект створення центру тифлопедагогіки для дошкільних навчальних закладів міста.

Центр діятиме на базі ДНЗ № 36, де ужгородські дошкільнята зможуть повністю відновити або стабілізувати функцію зору. Проект реалізується за підтримки і сприяння уряду Словаччини, Словацького агентства з міжнародного розвитку та співробітництва, управління освіти Ужгородської міськради і ГО «Карпатське агентство прав людини «ВЕСТЕД».

«Цим проектом у нашому дитсадочку відновлюється робота з корекції зору. Багато років тому в нас діяли зорові групи, з якими працювали тифлопедагоги. Склалося так, що через певні обставини ці групи закрили і надали під класи. Завдяки цьому проекту ми маємо можливість допомогти дітям з вадами зору, і вони зможуть побачити світ кращим, яскравішим», – зазначила Віра Стан, директор Ужгородського ДНЗ № 36.

Для потреб діток з вадами зору закупили 13 сучасних приладів на суму понад 66 тис. грн. Як працює обладнання, що коригує зір і виявляє недуги, продемонструвала дитячий лікар-офтальмолог Оксана Гичка.

Так кольоротест допомагає тестувати в дитини бінокулярний зір. Синоптофор – найдорожчий прилад (вартістю 44 тис. грн.), який діагностує і лікує косоокість; далеко не кожна приватна медустанова може собі дозволити придбати такий. Неподалік від нього розмістили «Струмочок», призначений для тренування акомодації ока.

У сусідньому кабінеті – лінійка. За словами Оксани Гички, близько 90% дітей, які займаються за допомогою цього приладу, мають позитивні результати. Скіаскопічні лінійки допомагають визначити міопію, далекозорість, астигматизм. Також тут є ціла валіза з пробними лінзами, котрі дозволяють проводити апаратне лікування, підбирати відповідні окуляри для дітей. Амбліопанорама працює зі спеціальними фігурками – це допомагає лікувати ослаблене, так зване «ліниве» око. За допомогою офтальмоскопа лікар оглядає очне дно і виявляє патології. Макулостимулятор знімає втому і підвищує гостроту зору.

Є тут і апарат Ротта для перевірки гостроти зору, і бінокулярна медична лупа, і спеціальна дитяча пробна оправа, і амбліостимулятор-локалізатор-коректор, що лікує імпульсами світла трьох кольорів.

«Такі захворювання, як далекозорість, короткозорість, астигматизм, косоокість, закладені генетично і прогресують при дії провокуючих факторів. Нині мало хто уявляє собі життя без комп’ютерів, планшетів, електронних книг, мобільних телефонів, а саме це й може спричини функціональні порушення органів зору в дітей. Апаратне лікування найефективніше й у Центрі тифлопедагогіки насамперед спрямоване на те, щоб запобігти виникненню патологій зору і припинити їх розвиток. Не кожні батьки мають змогу вдома додатково займатися з дітками, а тут діти будуть під контролем лікарів і тифлопедагогів», – розповіла Оксана Гичка.

«Завдяки допомозі уряду Словаччини нам вдалося закупити необхідне сучасне обладнання для корекції вад зору в дошкільнят у Центрі тифлопедагогіки. Найважливішим і найдорожчим є синоптофор, який допомагає діагностувати й лікувати косоокість у дітей. Ми, зі свого боку, долучилися до підготовки проекту створення Центру і за допомоги Генерального консульства подали на розгляд уряду Словацької Республіки. Завдяки цьому гранту є можливість зробити добру справу. Наш пріоритет – готувати й надалі грантові проекти, аби залучати фінансові кошти наших партнерів і покращити ситуацію в різних сферах міста», – повідомив в. о. міського голови Віктор Щадей.

Як розповів Микола Яцков, заступник голови ГО «Карпатське агентство прав людини «ВЕСТЕД», проект створення Центру на суму 5 тисяч євро профінансувало Словацьке агентство з міжнародного розвитку та співробітництва: «Наразі вже створено робочу групу проекту і придбано 13 сучасних приладів, необхідних для діагностики й лікування дітей з вадами зору. Обладнання дороге і вкрай потрібне, адже завдяки йому буде змога обслуговувати до 90 дошкільнят на рік. Це крапля в морі, бо фактично в Ужгороді є потреба обслуговувати до тисячі дітей. Тому ми розвиватимемо цей напрям далі».

«Цей проект – велика радість і велика справа для нас. Значна подяка людям, які долучилися, керівництву дитсадка, громадській організації, раді міста. Усі вони зробили добру справу для дітей», – зауважила Генеральний консул Словацької республіки в м. Ужгороді Янка Бур’янова.

Ганна Ясінська


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp