Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді розпочався Форум Карпатського Єврорегіону

8 листопада 2019 р., 10:55

Форум Карпатського Єврорегіону стартував вчора в обласному центрі Закарпаття із загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування

«Єврорегіон Карпати-Україна», які провели в Ужгородській міській раді.
Головував на засіданні, у якому взяли участь понад пів сотні представників органів місцевого самоврядування Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, керівник правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.
У вітальному слові голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс наголосив: «Наша унікальність і перевага в тому, що ми не ділимо – Закарпаття, Львівщина, Івано-Франківщина, Чернівеччина, а шукаємо те, що нас об’єднує. Кожен у своїй діяльності прагне захисту інтересів своїх громад, але вперше за всю історію ми шукаємо точки дотику, щоб реалізувати спільні проєкти. Серед них «Карпатська мережа», інші амбітні ініціативи».
Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак відзначив: «Із минулого року Ужгород увійшов до Асоціації і залишається єдиним обласним центром-учасником. Закарпатським громадам пощастило, адже вони, напевно, мають чи не найбільше транскордонних програм і можливостей брати участь у грантових проєктах, можуть багато реалізовувати за кошти міжнародної технічної допомоги. Але, об’єднавши зусилля всіх наших прикордонних регіонів, можна розбудовувати не тільки інфраструктуру, захищати довкілля, інтереси не тільки якогось регіону, а реалізовувати масштабні проєкти, що піде на користь усій нашій державі. Ми раді вітати всіх сьогодні в Ужгороді, приємно, що вже вкотре загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» збираються саме в обласному центрі Закарпаття, ми ще раз продемонструємо наші проєкти. Упевнений, що в кожній громаді з кожним роком їх буде все більше. Об’єднавши зусилля, прямуємо до успіху всіх прикордонних регіонів України».
Інтенсивної роботи та гарного настрою побажав учасникам зібрання заступник голови Івано-Франківської обласної ради Сергій Басараб.
Олександр Ганущин нагадав, що є державна Програма розвитку українських Карпат на 2010-2020 роки, але це питання дуже болюче, особливо з огляду на проєкт держбюджету, де на неї не передбачено необхідних 2 мільярдів гривень. Тому учасники сьогоднішнього зібрання проголосували за підтримку ряду звернень.
Зокрема до Президента України, Кабміну, парламенту – щодо фінансування Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2010-2022 роки. Зазначалося, що «існує загроза того, що прийнята програма не буде підтверджена жодним фінансовим ресурсом і замість реальних розвиткових проєктів гірські території отримають лише обіцянки». Тому члени Асоціації просять керівництво держави «передбачити в держбюджеті окрему статтю «Проєкти для розвитку гірських територій у розмірі 2 млрд гривень, що сприятиме реалізації державних гарантій підтримання соціально-економічного розвитку гірських територій, що, разом із використанням регіональних можливостей та ресурсів, забезпечуватиме зростання та розвиток на сьогодні депресивних територій».
Ще одне звернення стосувалося співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги. Кошти Програм прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства для прикордонних областей України є одним із вкрай важливих інструментів розвитку територій, зазначається у документі. У рамках фінансової перспективи 2014-2020 програм “Польща – Білорусь – Україна”, “Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна”, “Румунія – Україна” та “Басейн Чорного моря”, у 2018-2020 роках залучено понад 60 мільйонів євро на реалізацію транскордонних проєктів, проте участь у них, окрім очевидних вигод, пов’язана з низкою ризиків та труднощів, з якими стикаються у тому числі органи місцевого самоврядування.
З огляду на значну потребу в коштах та обмеженість ресурсів місцевих бюджетів, є необхідність державної підтримки реалізації проектів транскордонного співробітництва, з цією проблемою неодноразово зверталися до народних депутатів, однак вона наразі не вирішена. Тому, зважаючи на важливість для громад Карпатського регіону державної підтримки співфінансування проєктів транскордонного співробітництва у 2019-2020 рр. та враховуючи, що невикористання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів транскордонного співробітництва у 2019 році обумовлене виключно відсутністю затвердженого механізму фінансування на рівні центральних органів виконавчої влади, члени Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” просять включити до держбюджету на наступний рік програму “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів транскордонного співробітництва” з фінансуванням у розмірі 300 млн гривень.
Учасники зборів заслухали доповіді з питань стану та перспектив реалізації програми підтримки ініціатив карпатських громад; реалізації освітніх, культурних та медійних обмінів між закладами Львівської і Луганської областей у рамках програми «Змінимо країну разом». Йшлося і про нові конкурсні та грантові можливості для громад Карпатського регіону, проаналізували, як втілюється у життя проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку».
Після зборів учасники зібрання поїхали у Боздоський парк, де оглянули, як реалізується проєкт Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад «Збереження та промоція паркових зон міста Ужгород».
Завтра Форум продовжить роботу конференцією «Історико-культурна спадщина Карпат: інструменти підтримки проєктів у сфері промоції територій і підвищенні їх туристичної привабливості», яка пройде у приміщенні Закарпатської ОДА та обласної ради на площі Народній,4.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp