Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Одним із пріоритетів у діяльності Закарпатської облради є розвиток транскордонної та міжрегіональної співпраці (ФОТО)

24 січня 2020 р., 11:40

Ось такі реалії

З цією метою на 17 – й сесії обласної ради депутати прийняли рішення «Про Програму фінансового забезпечення розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2020 рік».

Мета Програми – фінансове забезпечення розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2020 рік для активізації соціально-економічного, науково-технічного, екологічного та культурного розвитку регіону.

Основними завданнями Програми є підвищення ролі органів місцевого самоврядування у здійсненні транскордонного співробітництва із сусідніми країнами на регіональному та місцевому рівнях, залучення фінансових ресурсів міжнародних організацій і регіональних фондів для вирішення проблем розвитку соціальної сфери й підвищення рівня життя краян, створення умов для залучення інвестицій в економіку області, розвиток і зміцнення міжрегіональної співпраці.

Програмою також передбачено сплату членських внесків до Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА, які визначені Статутом організації.

Завдяки роботі цього Об’єднання область отримала унікальну можливість співпрацювати з ЄС у новому форматі заради реалізації конкретних економічних, інвестиційних, екологічних, інфраструктурних та культурно-освітніх проєктів. Тож підтримка його діяльності як перспективного проєкту і надзвичайно важливого з точки зору євроінтеграційних процесів, які відбуваються в Україні, є ще одним з важливих напрямків виконання програми. Адже наразі саме Закарпатська область, яка межує одразу з чотирма європейськими державами – Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею, може стати майданчиком у відпрацюванні нових механізмів і форм співробітництва України з ЄС за рахунок фінансування спільних транскордонних проєктів.

У результаті виконання Програми передбачається забезпечити наближення економічного та соціального рівня розвитку Закарпатської області до рівня регіонів держав – членів Європейського Союзу, підвищення рівня життя її жителів; активізацію ролі органів самоврядування у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності краю, залучення додаткових фінансових ресурсів у розвиток соціальної сфери та охорону навколишнього природного середовища.

Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюватиметься в рамках чинного законодавства за рахунок коштів обласного бюджету в межах наявного фінансового ресурсу, інших джерел, не заборонених законом.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, – 950 тис грн.Виконавчий апарат облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com