Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Скільки "тепла" не отримають українці цієї зими?

23 вересня 2014 р., 16:18

Країні невистачає газу.

В українських сховищах зараз перебуває 16,5 мільярда кубометрів блакитного палива.Обсяг газу у підземних газових сховищах України становить близько 16,5 мільярда кубометрів газу, але для успішного проходження осінньо-зимового періоду країні необхідно додатково 4-5 мільярдів кубометрів газу. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан на засіданні уряду у вівторок, 23 вересня.

"У підземних газових сховищах у нас близько 16,5 млрд кубометрів. Нам необхідно близько 4-5 мільярдів кубометрів", - зазначив Продан. Зазначимо, що у липні міністр заявляв, що Україні для проходження осінньо-зимового періоду не вистачає шести мільярдів кубометрів газу.

Чиновник також повідомив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості України звернулося до обласних державних адміністрацій із проханням невідкладно, до 1 жовтня, скласти список соціально значущих споживачів газу для вивчення черговості введення певних обмежень на споживання газу та відключення у випадку його дефіциту. "До 1 жовтня 2014 року я просив би голів облдержадміністрацій визначити список соціально значущих споживачів газу, крім населення, і направити його в Антикризовий штаб для вивчення черговості обмежень і відключення у випадку дефіциту природного газу. Ми можемо очікувати різких перепадів температур, і це необхідно для того, щоб ми могли знати, кого відключати, а кого ні... За різкого зниження температур ми будемо змушені відключати підприємства, щоб збалансувати споживання газу і зберегти опалення більш важливих підприємств теплокомуненерго", - сказав Продан.

У Нафтогазі назвали умови для успішного опалювального сезону

Також, за словами міністра, використання мазуту на київських та харківських теплоелектроцентралях (ТЕЦ) дозволить заощадити 1-1,5 мільярда кубометрів газу. "Ми розглядаємо зараз на антикризовому штабі питання закупівлі мазуту - особливо для київських, харківської ТЕЦ. Вони можуть перейти на споживання мазуту, і економія складе 1-1,5 млрд куб. м газу. Хоча, звісно, це дорого, але в аварійних ситуаціях - можливо, нам і потрібно використовувати", - сказав він.

Як повідомляв Корреспондент.net, напередодні віце-прем'єр міністр України Володимир Гройсман заявив про плани уряду замістити мазутом близько 3 млрд кубометрів газу. Водночас у Київській міській державній адміністрації уже розглядають можливість зменшення споживання природного газу шляхом переведення ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 ВАТ Київенерго на мазут.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp