Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді буде "Чорний вівторок"

20 жовтня 2014 р., 16:41

Важкохворі містяни розкажуть все вже завтра.

21 жовтня о 9.30 в м. Ужгород за адресою пл.. Народна, 4 також відбудеться акція пацієнтів із різними смертельними хворобами «Чорний» вівторок».

Тендери на закупівлю ліків за державний кошт у 2014 році повністю провалено державою. За 16 днів, із відведених 21-го Кабінетом Міністрів України на термінову закупівлю ліків для важкохворих українців, Міністерство охорони здоров’я спромоглось закупити лише 6 %. Домовленості були досягнуті по 17 із 296 лотів, які повинно закупити міністерство цього року. Це означає що хворі на онкологію, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити, фенілкетонурію, муковісцидоз, пацієнти з гемодіалізом та іншими смертельними недугами – покинуті державою напризволяще та продовжують помирати.

О 9.30 ввідбудеться брифінг за участю:

Сокирко Валентин , представник ініціативної групи Закарпатського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»,
Кабацій Наталія, директор Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті»- пацієнти

- мама хворої дитини

У цей самий час, по 20 регіонах України під стінами обласних державних адміністрацій відбудуться схожі заходи – траурні акції протесту.

Хочемо нагадати, що 3 тижні тому сотні пацієнтів та громадських активістів пікетували Кабінет Міністрів України із вимогою провести закупівлю ліків для смертельно хворих українців. Вони принесли сотні пар взуття, яке символізувало смерті пацієнтів, якщо уряд не зможе провести тендери на закупівлю ліків за державний кошт цього року. Відповідно до сайту державних закупівель, на той час Міністерство охорони здоров’я провело лише 20% необхідних тендерів. 80% ліків же не були придбані.

Результатом цього громадського виступу стали відсторонення від виконання повноважень Міністра охорони здоров’я Олега Мусія та звільнення голови Тендерного комітету міністерства Руслана Салютіна. Виконуючим обов’язки міністра було призначено Василя Лазоришинця, якому відвели 21 день, а саме до 21 жовтня, щоб провести всі тендери на закупівлю ліків.


Контактна особа в області:
Сокирко Валентин 093 204 63 07
Кабацій Наталія 050 5710718
Контактні особи на національному рівні:
Красненкова Наталя, 067 465 54 26
Устінова Олександра, 067 550 15 70
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com