Тільки 30 нейрохірургів з усієї Європи входять до тренувального комітету Європейської асоціації нейрохірургів. Щороку вони читають лекції для колег віком від 25 до 40 років на курсах, які є одними з найбільш престижних у світі медицини й потрапити на котрі можна тільки після прискіпливого фахового відбору. Єдиним представником з пострадянського простору серед лекторів є ректор Ужгородського національного університету, доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка.
Курси Європейської асоціації нейрохірургів – це найвищий рівень післядипломної підготовки у Європі. Програма навчання складається з лекцій, практичних занять, групових дискусій, круглих столів із різних проблем нейрохірургії. Цикл навчання закінчується іспитом та відповідно сертифікацією за досить високими критеріями. За всю історію тільки двоє українських нейрохірургів склали іспит. Обоє – з Ужгорода.
Володимир Смоланка вже шостий рік поспіль бере участь у роботі курсів, на яких викладання провадиться англійською мовою. На початку 2015-го року відбулася чергова сесія чотирирічної програми курсів Асоціації. Цього разу – у шведському місті Уппсалі. Ректор УжНУ був відповідальним за висвітлення тематики хірургічного лікування каверном головного мозку (судинних патологічних утворень) та оклюзивних захворювань судин головного мозку.
Як розповів професор Смоланка, в Уппсалі розміщений один із найстарших у Європі (та найстарший у самій Швеції) університет. Цьогорічна загальна тематика курсів для лікарів з різних країн Європи – судинні захворювання головного мозку. Оцінюється там не тільки якість знань випускників курсів, а й рівень лекторів. Якість викладання ранжується за спеціальною рейтинговою системою: якщо здобуті викладачем бали двічі є нижчими за встановлений мінімум, його вилучають зі складу тренувального комітету.
На цьогорічних курсах вчиться троє українців: один із Вінниці та двоє зі столиці. Для української медицини це теж значне досягнення.