В п’ятницю на черговій сесії обласної ради планують прийняти Стратегію заміщення природного газу у котельнях закладів бюджетної сфери Закарпатської області на альтернативні види палива та електроенергію на 2015-2020 роки.
За даними інституту відновлювальної енергетики Закарпатська область може себе забезпечити відновлювальними видами енергії на 253%. Науковці вважають, що найбільш прийнятним варіантом є переведення споживачів на альтернативні види опалення (відходити деревини) та електричну енергію (встановлення теплоакумуляційного обладнання). За запасами деревини область займає перше місце в Україні.
На сьогоднішній день залежність від природного газу в області є досить високою – 87% загалом по області. Споживання дров для опалювання становить всього 8%, а вугілля – 5%. Бюджетна сфера Закарпаття споживає всього 4,6% від загального об’єму споживаних енергоресурсів. Тому перевести ці заклади на альтернативні види опалення буде задачею не складною.
В ході проведеного аналізу встановлено, що витрати витрати на оплату природного газу за середніми цінами 2013 року складають близько 80 млн.гривень, за середніми цінами 2014 року – понад 90 млн.гривень. За умови часткового (на 70%) заміщення використаного природного газу альтернативним паливом (паливні пелети) при середній ціні в області 1200 грн. за 1 куб.м загальні витрати на паливо будуть становити 56 млн. гривень. Щорічна економія коштів від впровадження стратегії становитиме 34 млн. гривень.
На сьогоднішній день 81 із 1148 котелень бюджетних закладів області працює на альтернативних видах палива. Перший етап впровадження стратегії має завершитися до кінця цього року. Будуть замінені котельні бюджетних закладів, які потребують першочергового переведення на альтернативне опалення.
«Наше головне завдання – відмовитися від російського газу. Щорічно на лісосіках залишається 250 тисяч метрів кубічних відходів деревини. В області працює 50 підприємств, які можуть переробити їх на паливні пелети та брикети. Тобто потенціал наш край має значний. Виконання регіональної стратегії дасть можливість скоротити споживання природного газу на 11,5 млн. кубів газу. Окрім того і надалі плануємо реалізувати в області заходи з енергозбереження – будуть й надалі утеплюватися освітні та медичні заклади», - зазначив голова облради Володимир Чубірко.
Прес-служба облради