Закарпатці неодноразово звертались до депутатів обласної ради з проханням допомогти на законодавчому рівні вийти із ситуації, яка склалася через несплачені залишки кредитів, взятих в іноземній валюті. То ж обласна рада прийняла рішення звернутися до Верховної Ради України щодо мінімізації негативних наслідків інфляції національної валюти для громадян України, що мають невиконані зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті.
«Ми, депутати Закарпатської обласної ради VI скликання, - наголошується в документі, - глибоко стурбовані тим, що девальвація національної валюти України – гривні – ставить громадян України, які є позичальниками за кредитами в іноземній валюті, у скрутне матеріальне становище. Через це більшість позичальників не можуть виконувати свої зобов’язання перед банками і масово відмовляються від подальшого погашення валютних кредитів, чим ще більше погіршують своє становище.
Зрештою, крім іпотечних кредитних договорів, укладена також значна кількість договорів, які не забезпечені заставою, проте статус яких не відрізняється від статусу позичальників за іпотечними кредитами. Відмова позичальників від оплати по валютних кредитах негативно позначається на всій банківській системі нашої держави.
Перший крок – накладення мораторію на стягнення майна, наданого як забезпечення таких кредитів, уже зроблений. Водночас нема чіткої позиції вищих органів державної влади щодо подальшого вирішення цього питання, що тільки поглиблює проблему».
То ж депутати облради звернулися до народних депутатів України з проханням на законодавчому рівні невідкладно розробити заходи щодо мінімізації негативних наслідків інфляції національної валюти для громадян України, що мають невиконані зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті.
Прес-служба облради