Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпаття – у першій п’ятірці з реалізації програми «Власний дім»

28 квітня 2015 р., 13:07

На сьогодні розроблені та надані на чергове пленарне засідання сесії обласної ради зміни і доповнення до діючої регіональної Програми для покращення її реалізації

У вівторок, 28 квітня, під головуванням заступника голови Закарпатської ОДА Михайла Рівіса відбулося засідання координаційної ради з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та спостережної ради обласного фонду інвестування з виконання «Обласної цільової програми «Власний дім» на 2012-2015 роки».

Основною темою для спілкування стало питання стану житлової та побутової сфери села, яка за якісними характеристиками суттєво поступається міській.

Як поінформував голова Закарпатського обласного Фонду інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості Микола Андрусь, свою роботу Фонд активізував з 2007 року і нині забезпечує позитивну динаміку з реалізації Державної програми «Власний дім». Відтоді вже залучено понад 66 млн.грн., половину з яких – бюджетні кошти. Торік понад 300 сільських краян отримали кредити на загальну суму 8,4 млн. грн. Такий результат вивів Закарпатський обласний Фонд на 5 місце серед областей України.

Микола Іванович відмітив хороший початок і в цьому році. Так, станом на 28 квітня на реалізацію програми направленопонад 3 млн. грн. з яких понад 2 млн. грн. вже прокредитовано. «Повсякденна робота з місцевими владними органами усіх рівнів та прийняті рішення в цьому році дають підставу перевершити досягнуті минулорічні результати. Розраховуємо ввійти у першу трійку обласних фондів по Україні», - впевнено зазначив Микола Андрусь.

Він також зауважив, що нині Фонд працює над розширенням напрямків надання кредитних послуг мешканцям краю, особливу увагу приділяючи сім’ям учасників АТО. Для цього розроблено обласну Програму за різними напрямками кредитування – по 100 тис.грн. на кожну сім’ю строком на 10 років. Зокрема, на розвиток сільського зеленого туризму, садівництва, фермерського господарства, рибальства тощо. Це значно допоможе багатьом закарпатським сім’ям розпочати свій власний бізнес.
Також за програмою передбачено кредитування на будівництво інженерних мереж (газо-, і водопостачання, опалення, водовідведення, електрозабезпечення) з підключенням як до існуючих комунікацій, так і за їх межами.

Микола Андрусь повідомив, що на сьогодні розроблені та надані на чергове пленарне засідання сесії обласної ради зміни і доповнення до діючої регіональної Програми, в тому числі із залучення коштів на пільгове кредитування. Зокрема, на розвиток фермерського господарства та особистого селянського господарства, підприємницької діяльності і сфери послуг сільського зеленого туризму, впровадження енергоефективних та енергозберігаючих нових сучасних технологій (утеплення фасадів будинків і квартир, заміна зовнішніх дверей, вікон, заміна газового котла твердопаливним та ін.). Для прикладу, на придбання твердопаливного котла передбачено кредит в сумі 30 тис.грн. на 6 років погашення під незначні відсотки.

З огляду на позитивні статистичні дані, Михайло Рівіс відзначив, що повна реалізація Програми дасть поштовх для розв’язання ряду проблем села. Зокрема, покращить житлові та побутові умови проживання в сільській місцевості, активізує аграрний сектор та залучить до роботи місцеву молодь, розвиватиме економіку сільського населення.

Насамкінець засідання за дорученням заступника голови ОДА Михайла Рівіса підготовлено обґрунтоване звернення до депутатів Верховної Ради України щодо виділення заборгованих коштів загального фонду, які можуть бути використані тільки для кредитування сімей учасників АТО.



Прес-служба Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp