Верховна Рада звільнила від проходження військової служби в особливий період студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання.
За відповідний законопроект№ 1175–1 проголосували245 депутатів.
При обговоренні документа депутати наголосили на необхідності забезпечити відповідним категоріям освітні гарантії.
Згідно з документом з військової служби можуть бути звільнені військовослужбовці, які є студентами або аспірантами денної форми навчання та були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
Також при підписанні до закону будуть включені позиції із законопроекту № 2196 щодо звільнення від військової служби докторантів денної форми навчання.
Зазначається, що цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Окрім того Верховна Рада значно розширила коло осіб, яким надається статус учасника бойових дій та інваліда війни.
За таке рішення проголосували274 депутати.
«Це один із найважливіших законів, який передбачає надання статусу учасника бойових дій тим добровольцям, які пішли на фронт тазагинули», — заявив спікер Ради Андрій Парубій.
Парубій зазначив, що у багатьох добровольців, що рушили на Схід, не було навіть документів.
Так, за законом статус учасника бойових дій надається також (на доповнення до раніше визначених законодавством категорій) військовослужбовцям та працівникам Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Закон передбачає надати право на встановлення статусу учасника бойових дій особам, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони, що були створені державними чи громадськими організаціями, або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах АТО у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування та самоорганізації були включенні до складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України чи Національної гвардії України.
Крім того, за законом, надається право на встановлення статусу інваліда війни безпосереднім учасникам АТО із числа військовослужбовців, працівників, добровольців, волонтерів, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Також право на встановлення статусу учасника війни надається працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в забезпеченні проведення антитерористичної операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.
Крім того, цей закон поширюється на сім’ї зниклих безвісти, загиблих в АТО чи померлих унаслідок поранення, здобутого в АТО, добровольців, працівників відповідних підприємств та волонтерів.
Українська правда