Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Прискорюємо децентралізацію: завдання для Парламенту на VII сесію

3 листопада 2017 р., 11:25

Наступного тижня

 

На прядку денному Верховної Ради України велика кількість надважливих рішень, необхідних для прискорення децентралізації, але це ще далеко не всі законопроекти, прийняття яких чекає місцеве самоврядування, зокрема, сотні об’єднаних територіальних громад і тисячі громад, які ще в процесі об’єднання.

Проект розкладу засідань парламенту на 7-10 листопада 2017 року є ТУТ.

З дев’яти необхідних законопроектів народні депутати планують розглянути наступного тижня лише чотири:

Законопроекти, необхідні для формування спроможних територіальних громад:

№4773 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)». Забезпечить фінансування об’єднаних територіальних громад, які визнані за рішенням Уряду спроможними, а також територіальних громад, які приєдналися до спроможних ОТГ.Розгляд заплановано на вівторок 7 листопада.

№6466 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Розблокує процес формування спроможних територіальних громад навколо міст обласного значення. Прирівняє територіальні громади міст обласного значення до спроможних об’єднаних територіальних громад та запровадить механізм добровільного приєднання громад до міст. Розгляд заплановано на четвер 9 листопада.

Законопроект, необхідний для формування ефективного районного рівня адміністративно-територіального устрою:

№6636 «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж». У багатьох районах відсутні підстави для спільного представництва інтересів територіальних громад, оскільки ОТГ покривають більшу частину сучасних районів – повноваження передаються до виконавчих органів територіальних громад. Законопроект визначає підстави та порядок реформування нових ефективних районів. Утворення нових районів, встановлення і зміна їх меж здійснюється Верховною Радою України. До проекту розкладу засідань 7-10 листопада не включений.

Законопроект, необхідний для формування ефективної служби у органах місцевого самоврядування:

№2489 «Про службу в органах місцевого самоврядування». Підвищить привабливість служби в органах місцевого самоврядування та професіоналізм службовців. Зокрема, органи місцевого самоврядування отримають більше автономії у визначенні умов оплати праці, що надасть можливість залучити професійних службовців. Законопроект створює умови для забезпечення стабільності та професійності в місцевих радах. До проекту розкладу засідань 7-10 листопада не включений.

Законопроекти, необхідні для забезпечення повсюдності місцевого самоврядування та просторового планування:

№6403 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Неврегульованим залишається питання розробки документації з просторового планування для об’єднаних територіальних громад, до складу яких входять різні населені пункти (від 2 до 50 населених пунктів). Зараз об’єднані територіальні громади не можуть розробляти та затверджувати єдину містобудівну документації для всієї території громад.

Законопроект забезпечує об’єднані територіальні громади єдиною документацією з просторового планування - планом об’єднаної територіальної громади. Також розширює повноваження об’єднаних громад щодо регулювання забудови територій, та створює механізм врахування громадських інтересів при розробленні та затвердженні містобудівної документації. Розгляд заплановано на четвер 9 листопада.

№5253 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поширення повноважень органів місцевого самоврядування територіальних громад на всю територію відповідної сільської, селищної, міської територіальної громади». Органи місцевого самоврядування мають повноваження щодо проведення благоустрою, планування території, здійснення контролю за територією виключно у межах населених пунктів. Законопроект поширює юрисдикцію органів місцевого самоврядування територіальних громад сіл, селищ, міст поза межами населених пунктів. До проекту розкладу засідань7-10 листопада не включений.

Законопроект, необхідний для розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами:

№7118 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад». Повноваження органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами не поширюються на землі за межами населених пунктів в межах однієї територіальної громади. Законопроект розширює повноваження органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин, наділяє сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад повноваженнями розпоряджатись землями в межах території відповідних територіальних громад, у тому числі поза межами населених пунктів. Розгляд заплановано на четвер 9 листопада разом з альтернативним законопроектом № 7118-1.

Законопроект, необхідний для формування міських агломерацій:

№6743 «Про міські агломерації». Законопроект визначає організаційно-правові засади формування міських агломерацій територіальними громадами сіл, селищ і міст, у тому числі об'єднаними територіальними громадами, принципи і механізми взаємодії територіальних громад в межах міських агломерацій, а також форм підтримки державою міських агломерацій. До проекту розкладу засідань 7-10 листопада не включений.

Законопроект, необхідний для розвитку інституту старост:

№4091 «Про внесення змін до деяких законів України щодо виборів старост». Наділяє місцеву раду об’єднаної територіальної громади правом визначати перелік сіл, селищ, в яких обирається староста на строк повноважень місцевої ради. До проекту розкладу засідань 7-10 листопада не включений.



Прес-центр ініціативи «Децентралізація»


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp