Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

"Срібний Татош" увійшов до ТОП відомих фестивалів України

12 квітня 2015 р., 14:15

Кожного року славнозвісний замок кохання "Сент- Міклош", що розгорнув свої володіння на Закарпатті, відправляється у середньовіччя. До цієї подорожі приєднуються не тільки українці, але й гості із закордону

Щорічно українські фестивалі збирають сотні тисяч шанувальників музики, етносу, ремесел і мистецтва. Ми впевнені, ви навіть про половину з них не чули.
Невеликий путівник допоможе вам розібратися, де в Україні можна пофестивалити цього року.

Фестиваль середньовічної культури «Форпост»

Масштабний фестиваль «Форпост» вчетверте надасть вам можливість зануритися у атмосферу середньовічної романтики. Подію цього року ознаменовано ім'ям «Дух Воїна». Вас чекають лицарські бої і видовищні турніри. Протягом трьох днів учасники різних категорій спробують здобути перемогу. Тих, хто віддає перевагу мирному проведенню часу, чекають різні середньовічні розваги, ярмарки, майстер-класи та багато іншого. Все це відбуватиметься, звичайно ж, у супроводі середньовічних менестрелів.

Час та місце проведення: 1–3 травня на території однієї з найвидатніших фортифікаційних споруд України – Старої фортеці у Кам'янці-Подільському, Хмельницька область.

Вартість: 200 грн за всі дні фестивалю, для дітей надається 50% знижка.

Історичний фестиваль «Середньовічний Хотин»

«Середньовічний Хотин» – це місце, де живуть і відпочивають прямо на території фортеці в історичному таборі, в умовах, наближених до тих, які були звичними для наших пращурів. Взяти участь у безкоштовних інтерактивних іграх, послухати етно-рокову музику, подивитися на виступи вуличних театрів, лицарські бої і стрільбу з лука, скуштувати їжу в автентичних тавернах – все це тут можливо.

Час та місце проведення: фестиваль зазвичай проходить у перших числах травня. На сьогодні рішення про проведення фестивалю поки не прийнято. Минулого року захід скасували у зв'язку з ситуацією в Україні. Подія проводиться на території Дністра у Хотинській фортеці, місто Хотин, Чернівецька область.

Свято ковалівУ 13-й раз столиця Прикарпаття перетвориться в одну велику кузню. Під час проведення фестивалю кожен охочий зможе долучитися до цього старовинного ремесла і стати свідком створення традиційної кованої композиції. Торік майстри з різних куточків світу об'єдналися, щоб викувати скульптуру на тему «Єднання». Так був створений хрест, який видно з усіх сторін. Він символізує перехрестя людської душі з земним і небесним світом.

Час та місце проведення: 8–10 травня на території бастіону Станіславської фортеці, місто Івано-Франківськ.

Вартість: реєстрація гостей та учасників – 50 грн.

Фестиваль «Срібний Татош»

Ще один фестиваль середньовічної культури на цей раз покличе своїх шанувальників до околиць Мукачева. Срібний Татош – це закарпатський пегас. Він символізує всі чесноти справжнього лицаря: честь, вірність, шляхетність, мужність і доброту. Ця міфічна істота закликає і вас приєднатися до казкового світу середньовічних легенд.

Вас чекають: лицарські турніри, майстер-класи, музична програма, різноманітні екскурсії, стрільба з лука та арбалета, лучний турнір, середньовічне регбі та багато іншого.

Час та місце проведення: 23–24 травня на території Чинадіївського замку (Сент Міклош), неподалік від Мукачева.

Вартість: до 1 травня – ціна за два дні складе 80 грн, після – 100 грн. Дитячий квиток – 30 грн на два дні. 

Полонинська ватра

Кінець травня – особлива пора. Це час, коли весна, нарешті, втрачає свою владу і поступається дорогою літу. Для гірських сіл Буковини це ще означає, що пастухам і їх стадам пора вирушати далеко у гори на пасовища, де вони пробудуть до осені. Старовинний обряд проводів вівчарів на полонину в наш час набув форми фольклорного фестивалю, традиція продовжує жити, а разом з нею і запалюється полонинська ватра (багаття), яке своєю магічною силою оберігатиме вівчарів від різних природних стихій і небезпек.

Час та місце проведення: 30–31 травня на стадіоні «Карпати», село Путила, Чернівецька область.

Вартість: можлива символічна плата за вхідний квиток.

Тиждень гончарства в Опішні

Цього року Гончарний рух «Здвиг-2015» стане сьомим за рахунком і традиційно пройде угончарній столиці України. Ця національна акція присвячена відродженню гончарних традицій, вивченню їх культури, а також розвитку та популяризації мистецтва кераміки.

Тут ви зможете відвідати музей кераміки, стати учасником вікторин, конкурсів та майстер-класів гончарів, ковалів або художників, подивитися керамологічні фільми, побувати на етнодискотеці, почути виступи українських музичних колективів або проїхатися по гончарній столиці на кінному возі.

Також у рамках фестивалю «Здвиг-2015» пройде V Національний фестиваль ковалів «ВакулаФЕСТ-XXI». У ньому братимуть участь ковалі, художники та інші народні майстри.

Час та місце проведення: 22–28 червня, село Опішня, Полтавська область.

Вартість: точна ціна поки не встановлена, телефони для довідок: +38 (5353) 4-23-81, 4-24-15. Для інформації: минулого року вартість квитка становила 30 грн, для дітей та пенсіонерів – 15 грн.

Еко-культурний фестиваль «Трипільське коло»

Сьомий фестиваль «Трипільське коло» цього року пройде під гаслом «Запалюємо серця!» І буде присвячений стихії вогню. Ця подія стане знаковою у житті кожного, хто візьме участь у ній. Саме тут ви зможете зануритися у світ стародавньої культури, що населяла наші землі тисячі років тому.

«Трипільське коло» – це можливість відродити та інтегрувати забуті традиції, це вільний творчий простір, це фестивальна толока, всілякі майстер-класи, етно-шоу, квести та семінари. І все це у ритмі Трипілля, під акомпанемент лідерів музичного світу або власних імпровізацій.

Час та місце проведення: 25–28 червня на придніпровських пагорбах у місті Ржищів, Київська область.

Вартість: точна ціна квитків буде оголошена згодом на офіційному сайті. Для порівняння: минулого року вартість квитків на всі дні становила 220 грн (для студентів – 190 грн), на два або один день – 150 грн. (Для студентів – 120 грн.). Дітям і пенсіонерам передбачені знижки.

Фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця»

Ось уже вшосте міжнародний фестиваль запрошує здійснити захоплюючу подорож крізь століття. Вас чекають видовищні лицарські поєдинки, турніри лучників, музиканти, які виконують давню середньовічну музику та багато іншого.

Час та місце проведення: 27–28 червня, фестиваль традиційно пройде на території архітектурної пам'ятки 18 століття – фортеці «Круглий двір», місто Тростянець, Сумська обл.

Вартість: поки організатори визначаються з точною програмою фестивалю і ціною на квитки. Для порівняння: у минулому році ціна за квиток склала 60 грн – один день, 80 грн – два дні.

Етнофестиваль «Трипільські зорі»

Дводенний фестиваль «Трипільські зорі» – це масштабна подія, яка ближче познайомить вас з різноманітними народними ремеслами та музичними колективами. Можливо, за ці 2 дні ви зможете відкрити для себе щось нове. Цього року захід проходитиме у рамках проекту «Єдина країна».

Час та місце проведення: 27–28 червня, щорічно проводиться у місті Черкаси.

Вартість: захід є некомерційним, основне завдання – збір коштів для учасників АТО.

Фестиваль «Файне місто»

Перші дні липня у Тернополі обіцяють стати жаркими. Адже у цей час тут прогримить одна з найяскравіших музичних подій у країні – щорічний міжнародний рок-фестиваль.

Що таке «Файне місто»? Це можливість зробити свій відпочинок незабутнім, це територія вільних людей, де кожен зможе відчути себе щасливим серед таких же, як сам. Свого часу Тернопіль став одним з перших міст, що прославилося як рок-столиця Західної України. І щоб нагадати собі та іншим про свій статус, раз на рік він стає епіцентром нестримного драйву і розваг, здригаючись від кіловат звуку.

Цього року фестиваль триватиме не 2 дні, як це було раніше, а три. Вас чекають 4 сцени, на яких звучатиме музика різних музичних напрямків і більше 60 виконавців з різних куточків земної кулі.

Час та місце проведення: 3–5 липня на території аеропорту «Тернопіль» у місті Тернопіль.

Вартість: 420–540 грн за три дні, поспішайте придбати квиток прямо сьогодні, адже з наближенням дати фестивалю ціна зростає. 

Купальська феєрія у Чагарях

Фестиваль «Купальська феєрія» – це всеукраїнське свято сільської молоді, яке проводиться з метою відродження українського села, утвердження його самобутності та неповторності. Щорічно в рамках театралізованого дійства «Ой на Івана, ой на Купала» беруть участь тисячі людей. Тут демонструють свою творчість місцеві аматорські колективи, панує атмосфера веселощів і радості.

Час та місце проведення: у зв'язку із ситуацією у країні, проведення фестивалю стоїть під питанням. Зазвичай «Купальська феєрія» проходить 6–7 липня, село Чагарі, Тернопільська область. Торік фестиваль був перенесений.

Вартість: безкоштовно.

Фестиваль гірської та туристичної культури «Черемош-фест»

Цей атмосферний ландшафтний фестиваль зумів об'єднати у собі музичну, художньо-культурну і туристичну складові. Все це було створено для того, щоб розкрити туристичний потенціал та рекреаційну привабливість серця Гуцульщини.

Гостям фестивалю надається можливість взяти участь у сплавах по Черемошу, здійснити прогулянки по мальовничих місцевостях (піші, кінні, велосипедні), поспостерігати за роботою справжніх гуцульських майстрів і, звичайно ж, не один фестиваль не обійдеться без музики.

Час та місце проведення: 17–19 липня, село Криворівня, Івано-Франківська область.

Вартість: участь безкоштовна, вітається придбання всього.

Фестиваль фарб «Холі»

Холі – це традиційне індійське свято, що сповіщає про прибуття довгоочікуваної весни. На честь цієї події влаштовуються грандіозні гуляння з обсипання яскравими фарбами. В Україні цей фестиваль з'явився завдяки нашим співвітчизникам, які, побувавши на Сході, всім серцем полюбили таке цікаве дійство. Зрозуміло, у нас цей фестиваль проводять влітку і одним лише обсипанням фарбами свято не обмежується.

Час та місце проведення: 11 липня, місто Київ.

Вартість: остаточна ціна поки що не оголошена. Для порівняння: у минулому році ціна квитка становила 120 грн (у вартість входили 6 пакетиків з фарбою).

Фестиваль фольклору «Етновир»

Львів'яни знайшли свій спосіб відзначити День незалежності України і влаштовують у цей час колоритний фестиваль. У вас теж є можливість побувати у вирі бурхливих ритмів фольклору та світі яскравих фарб.

Час та місце проведення: 20–24 серпня, місто Львів.

Вартість: вхід вільний.

А які фестивалі відвідували ви?


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp