Сьогодні голова обласної ради Володимир Чубірко провів нараду щодо проблем водопостачання міста Чоп. Участь в заході взяли Чопський міський голова Галина Цар, заступник міського голови Арпад Буркуш, представники комунальних служб міста, директор департаменту ЖКГ, будівництва та розвитку інфраструктури ОДА Василь Пригара, начальник ВП «Ужгородська дистанція водопостачання» Мирослав Сура, начальник служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Львівської залізниці Михайло Рябець.
1 лютого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг державному територіально-галузевого об’єднанню «Львівська залізниця» установлено тариф на центральне водопостачання – 8,33 та на центральне водовідведення – 7,06 грн. Саме виробниче підприємство «Ужгородська дистанція водопостачання» наразі надає місту воду і планує надавати містянам воду за таким тарифом. Натомість Чопська міська рада наводить аргументи щодо відсутності законних підстав для встановлення єдиного тарифу на централізоване водопостачання ДТГО «Львівська залізниця». Крім того, на думку очільників міста, сама структура тарифу на центральне водопостачання не є економічно обґрунтованою.
Тому міськрада подала позов в окружний адміністративний суд в Києві. Влада вважає підвищення тарифу на водопостачання у 4 рази необґрунтованим, - поінформували "Час Закарпаття" у прес-службі облради.
В свою чергу голова обласної ради Володимир Чубірко констатував - ситуація непроста. «І все через те, що місто не може впливати на формування тарифів. Треба проаналізувати економічну складову цього тарифу. Ми пропонуємо подати в Нацкомісію розрахунки по Чопу. Чоп має мати реальні тарифи на водопостачання та водовідведення». – констатував керівник ради.
Чопський міський голова Галина Цар зауважила, що до цього року тарифи на водопостачання та водовідведення погоджував виконком. «Тепер тарифи затверджує Нацкомісія. Ми не бачили, що закладено в тариф. До цього ціна води в Чопі була 2.1 грн. за метр кубічний. Львівська залізниця зробила середній тариф для восьми областей. І ми вважаємо, що місто має мати свою ціну, яка буде економічно обґрунтованою. До цього часу ми мали можливість з бюджету компенсувати комунальному підприємству послуги із обслуговування мережі, але тепер ми не маємо такого права», - зазначила керівник міста.
Михайло Рябець, начальник служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Львівської залізниці зауважив, що такі ж тарифи залізниця для водопостачання встановила і для Батьова, частини Ужгорода, Мукачева, Королева. Також погодився, що пропозиція щодо подання в Нацкомісію розрахунків з водопостачання по Чопу є слушною.
Водночас на нараді міський голова повідомила, що міське комунальне підприємство ЖКГ «Тиса» 20 березня звернулося до господарського суду Закарпатської області щодо розірвання договору про постачання холодної води споживачам територіальної громади міста Чоп, укладений 1 січня 2007 року між міським комунальним підприємством житлово - комунального господарства «Тиса» та відокремленим підрозділом «Ужгородська дистанція водопостачання» Державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця».
Галина Цар обґрунтували такий крок міської ради . «Враховуючи затрати й комунального підприємства на подачу води в багатоповерхівки, то вода може стати ще дорожчою, близько 12 гривень за кубометр води. Ми ж пропонуємо, щоби залізниця напряму заключала угоди з водопостачання з населенням. В місті є 2300 абонентів. Приватний сектор вже заключив угоди з залізницею. Кожна копійка має значення. І самі мешканці задля здешевлення тарифів готові заключати договори з підприємством залізниці на постачання води», - вважає міський голова.
Володимир Чубірко запропонував, щоб до понеділка були виробленні пропозиції і міста, і залізниці , і обласна влада вирішуватиме, яку допомогу зможе надати.
«Компроміс буде знайдено, і буде розроблена формула вирішення проблеми. Мешканці Чопа мають отримувати якісну воду і за прийнятну ціну. І це головне», - резюмував керівник ради.