Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Двоє закарпатських школярів побували на курсах на Кіпрі

22 квітня 2015 р., 13:01

Абітурієнти обирають навчання за кордоном

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників Кіпрського міжнародного університету CIU та Мережі освітніх консультантів України, які цими днями перебували з візитом в Ужгороді та зустрічалися з учнями спеціалізованих шкіл міста. Йшла мова про англомовні курси та можливості закарпатців навчатися закордоном. 

Лідія Черничук-Смик, голова правління Мережі освітніх консультантів України, розповіла, що абітурієнти повинні насамперед орієнтуватися на свої потреби та схильність до певних предметів, обирати собі спеціальність, а відтак - власне університети чи в Україні, чи закордоном. 

«Ми співпрацюємо з понад 30 вишами у Польщі (переважно державні навчальні заклади), Словаччині, Чехії, Кіпру, - каже Лідія Черничук-Смик. – Мережа освітніх консультантів України - одна з перших чотирьох сертифікованих компаній Міносвіти, працюємо вже 5 років». За словами фахівця, вартість навчання у Польщі коливається від 800 до 1300 євро. Навчання у Словаччині та Чехії для іноземців безкоштовне, щоправда треба знати мову тієї країни. Користується популярністю і Кіпрський міжнародний університет CIU. На Кіпрі також є дуже популярними літні табори-курси з вивчення англійської мови для дітей від 14 років. Для тих, хто хоче вчитися закордоном чи працювати, такі курси чуттєво покращують рівень знань з англійської, а, ті, хто її не знав, за два тижні можуть спілкуватися англійською.

Валентина Нікітіна, представник Кіпрського міжнародного університету CIU зауважила, що виш зацікавлений приймати студентів з України, оскільки наша молодь демонструє правильне ставлення до навчання. Крім того, для українців вартість навчання та проживання нижча, ніж для інших країн (складає 3845 євро на рік). Виш пропонує великий набір програм та напрямків, це й інженерія, туризм, готельна справа, економіка та менеджмент та багато інших. Університет має партнерську програму з двома навчальними закладами в Англії, де можна продовжити навчання.

Віталій Сайфутдінов-Марко, консультант в Закарпатській області Мережі освітніх консультантів України на Закарпатті, додав, що в Ужгороді можна отримати повну консультацію щодо навчання закордоном, доступні спеціальності, особливості виші тощо. До речі, для школярів 11-их класів є можливість подавати документи у CIU в середині навчального року і мати час для роздумів. 

Лідія Черничук-Смик зауважила, що ужгородські діти спеціалізованих шкіл, де побували представники Мережі освітніх консультантів, добре підготовані і знають, що іноземна мова необхідна у подальшому житті. «В Україні діє болонська система у вищій освіті, як і в більшості країн закордоном. Студенти мають бути самостійними і самостійно здобувати знання. Тому закликаю наших українських дітей: ставайте самостійними з 9-11 класу, вчіться не розраховувати на батьківське та материнське плече, здобувайте спеціальність і професію самі», - каже Лідія Черничук-Смик. 

Із Закарпаття на Кіпр абітурієнти ще не їздили (більше школярів та студентів із Запоріжської, Донецької, Одеської та Рівненської областей). Але на мовних курсах побували вже 2 школярів. Інші мають хорошу можливість. Тим більше, що цього року у табір їде керівник і Закарпаття. 

Мережа освітніх консультантів України - соціальна структура, яка об'єднує педагогів, психологів, соціологів, освітніх працівників, котрі працюють у сфері освітнього консалтингу. Мета - інтеграція України в Європейський освітній простір завдяки поширенню інформації про можливість навчання українців за кордоном.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp