Він спрямований на поліпшення обміну інформацією і як наслідок — на поглиблення добросусідських взаємин між прикордонними регіонами України та Словаччини. Йдеться про представлення спільної культурної спадщини інноваційним методом, розрахованим першочергово на дітей. А саме: передбачено підготовку театральної постановки на основі 10 казок (по 5 від кожної сторони), що буде презентована двома мовами та по обидва боки кордону. В пріоритеті – казки, які знайомлять із місцевими пам’ятками та постатями, історією і легендами, адже так проект матиме не лише просвітницько-розважальний, але й туристичний успіх.
Окрім того, не менш важлива частина проекту – підготовка телевізійної версії спільного українсько-словацького творіння, що в подальшому буде презентована як на місцевих, так і на центральних телеканалах обох країн.
Проект, поінформували в облуправлінні культури, реалізовуватиметься з 1 вересня 2015 року до 30 квітня 2017 року за часткового сприяння міжнародної програми прикордонної співпраці Норвезького фінансового механізму. Про це було домовлено цими днями у ході зустрічі начальника управління культури Юрія Глеби, заступника начальника управління культури Івана Канюки, директора академічного обласного театру ляльок Мирослава Петія і представника Асоціації студентів-економістів Закарпаття Олеся Носенка зі словацькими гостями – завідувачем відділу культури та туризму Кошицького уряду Яною Ковачовою, представником Агенції підтримки регіонального розвитку Кошицького краю Йожефом Шулаком і директором Кошицького театру ляльок Паволом Грегорчаком.