Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатці, остерігайтеся кліщів!

7 травня 2015 р., 17:01

Аби запобігти неприємностям - зверніть увагу на кілька порад:

Теплого весняного дня всім нам звичайно ж хочеться побути на свіжому повітрі та поніжитися під теплими променями сонця. Хтось збирається попрацювати на дачі, ну а хтось просто побувати в лісі або біля річки чи озера. Проте краянам треба пам'ятати, що зараз активізуються і кліщі, які чекають нас саме там - на лоні природи.

Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Що робити, щоб не допустити укусу кліща?

· Для прогулянок на природі покривайте голову убором і вбирайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла;

· Аби легше було помітити кліщів, кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Повторіть огляд вдома. Окрім цього відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу;

· Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

· Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це - аерозолі, які відлякують кліщів.

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

· Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

· Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

· Після видалення ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть;

· Протягом двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі зверніться до лікаря!

У ДСНС України у Закарпатській області



Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp