Час активності кліщів – з квітня до вересня. У лісах, парках, садах, лісосмугах Закарпаття трапляються часті нападки кліщів, які чатують на активних відпочивальниківя і мають властивість присмоктуватись до шкіри людини, - повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Що робити, щоб уникнути укус кліща?Для прогулянок на природі покривайте голову убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла;
Аби легше було помітити кліщів, кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Повторіть огляд вдома. Окрім цього відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу;
Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.
Що робити, якщо кліщ присмоктався?Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.
Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.
Після видалення ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть; протягом двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі зверніться до лікаря!