Все частіше у осерді гір краяни залишають за собою «сліди на землі», або «сміттєві» автографи. Відпочиваючи у затишних куточках Карпат, нерідко наші земляки не прибирають за собою «продуктів життєдіяльності»… Тож чого тільки немає серед лісу?! І пластик, і бите скло, і баночки з-під пива чи кока-коли, і папірці, і навіть стара побутова техніка… всього навіть не перерахувати. Колись екологічно-чисті і безпечні райони поступово перетворюються на зони відчуження. Невже наш мальовничий край заслуговує на подібне варварське ставлення? Читайте також: Громадська рада Хустщини обговорювала проблеми пожежників та стихійної торгівлі –Люди знахабніли до того, що вивозять сміття на природу цілими міхами! Переважно це пластикові пляшки, але часом навіть одяг. Розумію, що в селах існує проблема з експортуванням побутових відходів, немає утилізаційних підприємств. Проте більшість із непотребу можна спалити.
Ніхто ж не хоче колекціонувати мотлох у себе на городі чи під вікнами будинку… Виходить, що собі під ніс смітити не хочеться, а чужим можна? Чи у нас більшість населення звикла керуватись принципом: а після мене хай і трава не росте, – каже для редакції новин «Карпатського об’єктива» мешканка Городилова Олена Курта. Дійсно, у лісі, куди багато хто їде навмисно, аби послухати спів пташок та гомін потічка, де приємно милуватись унікальними пейзажами і хочеться вдихнути свіже гірське повітря, іноді відчувається тільки сморід… а замість дивних краєвидів перед очима «вимальовуються» величезні несанкціоновані сміттєзвалища. Зараз їх можна відшукати і в лісах Липчі, і Нанкова, і Березова, і Нижнього Бистрого, і Криви, і Рокосова, і Вільшан… Чи не біля кожного населеного пункту є узлісся, завалені рештками людської господарської діяльності…
Сумно, але отримавши від природи безцінний спадок – величні праліси можемо із-за необміркованого ставлення та байдужості екологічних «правопорушників» їх втратити. Звичайно, нині молодь нерідко проводить масове прибирання в горах, розчищає гирла струмків, але позитивних вчинків окремих краян мало. Потрібно, щоб ставлення до природи змінило все суспільство! –Усі говорять, що зловмисників слід штрафувати. Але хто ж їх буде ловити посеред лісу? – розмірковує лісник Василь Пилип. Карпати волають по допомогу… Невже закарпатці не чують їхніх попереджувальних «сигналів»? Адже гори часткового нагадують про себе підземними поштовхами, паводками та засухами…