Щоб у суб’єкта господарювання було право торгувати пінистим напоєм, він повинен отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Щорічна плата за таку ліцензію, аби у законний спосіб продавати пиво протягом року у місті становить 8 000 грн на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат, а на території сіл і селищ ціна взагалі 500 грн.
Однак, трьом суб’єктам господарювання доведеться сплатити по 17 тис. грн штрафу через те, що вони вирішили: ця законодавча норма не для них. Їх виявили працівники Головного управління ДФС у Закарпатській області в центральній частині міста Ужгорода.
Працівники фіскальної служби області неодноразово проводили роз’яснювальну роботу через публікації на суб-сайті Територіальних органів ДФС у Закарпатській області, у регіональних засобах масової інформації. Зокрема, роз’яснювалось:
- Які документи необхідно подати для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю пивом? (http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/210903.html);
- Спрощена система оподаткування та роздрібна торгівля пивом (http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/210627.html);
- Застосування РРО при здійсненні роздрібної торгівлі пивом (http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/203938.html);
- Виробництво та торгівля пивом з 1 липня – з ліцензією (http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/202361.html).
Крім цього проводились зустрічі із платниками податків під час семінарів. Платники мали змогу задати запитання та отримати кваліфіковані відповіді.
Фахівці Головного управління наголошують, що деякі суб’єкти господарювання вважають, що в Україні діє мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу і вони безкарно можуть торгувати пивом без ліцензії. Проте це не так, і ці троє – цьому підтвердження. У відомстві наголошують: якщо платник придбає ліцензію, то буде спокійно займатися своєю господарською діяльністю та не перейматиметься тим, коли до нього завітають контролюючі органи й притягнуть його до відповідальності за порушення податкового законодавства.
– Шановні суб’єкти господарювання, ми розуміємо, що основна мета вашої діяльності – отримання прибутку, проте, якщо вам постійно доведеться витрачати зароблені кошти на штрафи, то ви її навряд чи досягнете. Знайте, якщо ви займаєтесь діяльністю й порушуєте законодавство, це не тільки проблема для держави, це і звичайний прояв недобросовісної конкуренції до законослухняних суб’єктів господарювання, – зазначають працівники ГУ ДФС краю.
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області