--Незважаючи на складну соціально-економічну та політичну ситуацію в державі, проблеми літніх людей не можуть залишатися поза увагою, - наголосив очільник області Геннадій Москаль, звертаючись до присутніх. - Хочу нагадати керівникам районів та структурних підрозділів обласної адміністрації, про їх обов’язок бути відповідальними перед поважною частиною нашого суспільства.
Далі перейшли до обговорення питання соціального захисту ветеранів і пенсіонерів області. Як виявилося, в області з цим проблеми. У районах вкрай поганий стан фінансування місцевих осередків організацій ветеранів, з місцевих бюджетів виділяється недостатньо коштів на забезпечення ветеранів лікарськими засобами за пільговими рецептами та на їх зубопротезування.
Керівники міських і районних рад ветеранів також озвучили перед Геннадієм Москалем проблеми, з якими людям похилого віку щодня доводиться боротися. Ветерани скаржаться на відмову водіїв у районах перевозити їх безкоштовно, як пільговиків. Також нарікають на відсутність приміщень у ветеранських організацій, де члени могли б збиратися. Вносилися і пропозиції, щоб над ветеранами, особливо в сільській місцевості, брали шефство школярі та студенти, які б допомагали старшим людям по господарству.
Вислухавши пропозиції, Геннадій Москаль запевнив – по всім озвученим зауваженням дасть відповідне протокольне доручення. І жорстко розкритикував ті райони та міста області, які не фінансують громадські організації ветеранів.
-- В Чопі на цей рік гроші не те що не виділені, і не заплановані. Берегівський район запланував 15 тисяч – не виділив жодної копійки, Рахівський район запланував 2 тисячі – нічого не виділив. Свалявський район із 7-ми тисяч запланованих виділив одну тисячу. Це взагалі незрозуміла ситуація. Чомусь Мукачівський район запланував 30 тисяч, ці гроші вже профінансовано та додатково виділено у вересні ще 10 тисяч гривень.
Лунала під час зустрічі і критика на центральну владу країни за високі тарифи, інфляцію. У цьому контексті Г. Москаль наголосив:
--І обласна адміністрація, і облрада постійно звертаються до центральних органів виконавчої влади з критикою тих чи інших рішень, які не сприймаються на місцях. А звідки взялося нинішнє керівництво країни – ви його вибрали. У нас парламентсько-президентська форма правління. Ви вибираєте депутатів Верховної ради, вони формують більшість, більшість висуває прем’єра, а він з більшістю – міністрів. Кого ж ви критикуєте, шановні виборці? Не робіть більше помилок і ми не будемо мати таких проколів.
Наприкінці зустрічі Геннадій Москаль виконав і почесну місію. Почесну грамоту з його рук отримав Івана Білич, голова Хустської міськрайонної ради організації ветеранів України.
Довідково: На Закарпатті живе 10653 ветеранів війни, 1942 є інвалідами війни, 3978 – учасників бойових дій, 1964 – учасників війни, 2769 вдів, загиблих на війні та померлих ветеранів війни, 47 829 – ветеранів праці, 180 тисяч пенсіонерів за віком, 94 тисячі дітей війни, 29 жертв нацистських переслідувань. Серед ветеранів є понад 6 тисяч самотніх, серед учасників бойових дій є 143, яким виповнилося 85 років, понад 9 тисяч важкохворих.
Прес-служба Закарпатської ОДА