Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Газопровід "Вояни-Ужгород" "тріщатиме" від словацького газу

3 травня 2014 р., 16:32

Словаки, попри свою обережність, погодились розпочати реверс газу до України. Трубопровід, що проходить, через Закарпаття, буде максимально завантажений блакитним паливом.

На минулому тижні не обійшлося і без «газових» новин.

Україна і Словаччин, нарешті, підписали Меморандум про співпрацю у сфері організації реверсних поставок газу в обсязі 8 млрд кубометрів на рік. І нехай поставки будуть менші очікуваних (поставки зі Словаччини можуть становити втричі більше), що відбулося - велике досягнення. Братислава, протягом двох з половиною років, не наважувалася піти на такий крок через тиск Росії . У цій суперечці зіграло ставлення до подій США, які не сумнівалися в успіху переговорів. 

Словацька оператор газотранспортної системи Eustream обіцяє максимально завантажити газопровід від словацьких Воян до закарпатського Ужгорода, за яким буде здійснюватися реверс, до жовтня 2014 року, а вже в серпні ц.р. почнуться перші реальні поставки. 

«Високопоставлені члени Європейської комісії попросили нас скоротити терміни технічної підготовки трубопроводу "Вояни-Ужгород" і збільшити обсяги до максимуму. Ми обіцяли зробити все, що в наших технічних і законодавчих можливостях, щоб у прискореному режимі досягти обсягів 8-9 млрд кубометрів газу на рік», - сказав глава Eustream Томас Маречек після підписання меморандуму. 

Як повідомляє український оператор ГТС, держкомпанія «Укртрансгаз» (один із підписантів меморандуму), документ передбачає два варіанти поставок газу в Україну по словацькому маршруту. Перший - «малий реверс» - передбачає організацію фізичних реверсних поставок на рівні 22 млн куб. м на добу. Другий варіант - так званий «великий реверс», на який українська сторона розраховувала з самого початку, так як він дозволяє прокачувати через словацька маршрут до 30 млрд кубометрів газу на рік, що зведе фактично до нуля закупівлі Україною російського газу, ціна на який з 1 Квітень 2014 була підвищена «Газпромом» до 480 дол за тис. кубометрів з 268,5 дол. 

Однак  за даними «Укртрансгазу», організація другого варіанту передбачає проведення певних консультацій та юридичних дій, в тому числі, за участю компанії «Газпром експорт», яка виконує на сьогоднішній день роль посередника в пункті передачі газу на українсько - словацькому кордоні (Закарпаття).

За матеріалами УНІАНу

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp