Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

4 українські області України в Ужгороді дізналися про словацький досвід децентралізації влади (ФОТО)

10 лютого 2016 р., 08:23

Вчора, 9 лютого.

В Ужгороді відбулася конференція проекту «Дійсно разом 2.0» з ініціативи Карпатського фонду Україна та Карпатського фонду Словаччина». Представники органів державної влади, місцевого самоврядування та молодіжних організацій із сільських та міських громад Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей обговорили стан розвитку громадянського суспільства та процеси децентралізації державної влади в Україні, разом з цим, як приклад, було представлено досвід Словаччини у цій сфері.

 

Закарпатська влада також виявила зацікавлення тематикою конференції та готовність до подібної співпраці – учасників конференції вітав голова облради Михайло Рівіс. Журналісти вивчали зазначену тему у рамках виїзного засідання Ужгородського прес-клубу.

Лаура Діттел, директор Карпатського фонду Словаччина у ході прес-конференції розповіла: «Метою проекту «Дійсно разом 2.0» є розвиток громадянського суспільства та підвищення його якості у чотирьох областях України. Проект передбачає залучення молодих людей до процесів управління та децентралізації. Важливим інструментом є і грантова схема, метою якої є підтримка неурядових організацій. Передбачений і візит українських партнерів до Словаччини».

Генеральний консул Словацької республіки у м. Ужгород Янка Буріанова зауважила: «Вітаємо активність словацьких організацій та експертів, готових працювати в Україні, ділитися досвідом, який і ми свого часу черпали від західних сусідів».

«Україна і надалі залишається однією з пріоритетних країн для Словацької республіки. Цього року об’єм двосторонньої допомоги для України становить 770 тисяч євро (максимально для одного проекту – 100 тисяч євро). Йдеться про 8 основних галузей, сере яких децентралізація влади, реформа енергетичного сектору, використання альтернативних джерел енергії, реформа сектору безпеки, посилення співпраці неурядових організацій та державного управління, охорона водного господарства, харчова безпека. Передбачені і мікрогранти – від 5 до 10 тисяч євро, детальніше – на вебсторінці», - каже Ізабела Надьова, проектний менеджер у SlovakAid, Міністерство Закордонних справ Словацької Республіки.

Детальніше про децентралізацію та реформу державного управління, приклад Словаччини розповів Рудольф Бауер, старший експерт, директор CESCI – Carpathia: «Словаччина проходила такий самий шлях, як і Україна. У нас, наприклад, є 3000 сіл і йде мова про процес об’єднання, як і в інших країнах, де присутня подібна фрагментація. Це досить тривалий процес. Позитивно, що у вас є економічна мотивація для реформи».


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp