7-8 травня в Мукачевi вiдбудеться правозахисна школа, основною темою якої буде "Права людини".
Школа вiдбудеться в рамках лiтнього молодiжного табору неформальної освiти "A.L.L. RIgitS".
На школі вiдомi українськi правозахисники прочитають лекції на такi теми: "Доступ до публiчної iнформацiї", "Свобода зiбрань", "Полiцiя: права та обов'язки", а також буде особливий тренiнг, де спiкер розповiсть, як краще органiзувати правозахисну службу в громiдськiй органiзацiї та що таке правозахист.
Серед спікерів будуть:Святослав Маринін - громадський активіст, заступник Голови Київської ФРІ, офіційний делегат ФРІ у Реанімаційному Пакеті Реформ (РПР) та тимчасовий представник ФРІ у Національній молодіжній раді України (НМРУ).
В громадській діяльності 1,5 роки.
Основні напрямки діяльності: правозахист, освітні проекти.
Головний координатор кампанії “Свідомі вибори” у вересні-жовтні 2015 року, практик проведення мирних зібрань, зокрема, Всеукраїнської акції ФРІ під прокуратурами 28 березня 2016-ого та монітор Нової поліції
Володимир Феськов - громадський діяч, правозахисник, викладач Інституту Політичної Освіти, голова правління Закарпатського Громадського Центру.
у ФРІ очолював Ужгородську організацію, КРК та Раду Старійшин.
Займається діяльністю спрямованою на контроль місцевої влади; підвищення ефективності громадських ініціатив; просвітництвом у сфері прав людини.
Навчає представників місцевої влади, журналістів та громадських активістів.
Михайло Каменєв - юрист, правозахисник, ФРІшник.
Працював у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Управлінні з питань дотримання права на інформацію та права на звернення. Зараз - юрист у патрульній поліції.
З 2011 по 2015 роки - експерт зі свободи зібрань та парламентського лобіювання в Інституті Республіка. Співавтор законопроектів щодо свободи зібрань та доступу до інформації.
Вивчав у США в рамках програми Державного департаменту досвід США у сфері свободи зібрань.
У ФРІ з 2009 року. З 2011 по 2014 рік - у складі керівних органів об'єднання.
Сфера інтересів - свобода зібрань, регламентування застосування сили, право на інформацію, право на приватність, конституціоналізм.
Юлія Дуб – відома закарпатська активістка, журналістка та правозахисник. Організатор проекту "A.L.L. RightS", координатор таких кампаній, як «Роби вибори», учасник громадської мережі «Опора», зараз патрульний поліцейський поліції Ужгорода.
Органiзатори школи: Мукачiвський осередок Всеукраїнської Молодiжної Громадської Органiзацiї "Фундацiя Регiональних Iнiцiатив" за пiдтримки Ради Адвокатiв Закарпаття та Закарпатського вiддiлення Асоцiацiї Адвокатiв України.
Для того, щоб прийняти участь у школi потрiбно зареєструватись за посиланням:
http://goo.gl/forms/VTGn5L9Yfd
Детальна інформація про школу є за посиланням:
http://bit.ly/1SAQAqR
http://bit.ly/1VYET0h
Довідка: ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” – заснована 2002 року найбільша в Україні незалежна молодіжна громадська організація; об’єднує понад 900 проактивних молодих людей у 39 осередках країни. Згідно зі Статутом організації, ФРІ не підтримує жодну політичну партію, чи політичну силу, не веде боротьбу за владу і не може бути суб’єктом виборчих процесів. Але у той же час ФРІ впливає на владу заради позитивних змін у суспільстві. Серед успішних кампаній ФРІ – масові протести молоді і в результаті неухвалений закон про платні послуги у вишах 2011 року, громадська кампанія “Молодіжна варта” 2007-2012 року, масові протести у містах України протягом 2008-2013 років проти проекту спецзакону про протести №2450, який якби був прийнятий в часи Януковича, задушив б Майдан ще в зародку та інші.