Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Наталія Катреняк: "Тячівський лісгосп зафункціонує через місяць"

13 червня 2016 р., 20:10

Майбутнє лісу - в наших руках

Нещодавно на базі філії «Тячів ЛАГ» створено нове державне підприємство «Тячівське лісове господарство». Сама ж філія, як і все ЗОУЛАГ, проходить процедуру ліквідації. Наприкінці квітня виконуючою обов’язки керівника новоствореного лісгоспу призначено Наталію Катреняк, яка, паралельно з цією посадою, до завершення процедури ліквідації філії, залишається її керівником. Тож про те, як буде налагоджена робота нового підприємства й які підсумки роботи філії, котру ліквідовують, говоримо з Наталією КАТРЕНЯК.

– Наталіє Іванівно, очевидно, після ліквідації управління не всі його філії будуть переформовані в окремі державні підприємства. Чому саме «Тячів ЛАГ» стане вже окремим лісгоспом?


– Над питанням ліквідації управління та його реструктуризацією ліквідаційна комісія на чолі з Марією Плискою-Галатибою працює не перший рік. За цей час вивчено всі плюси та мінуси цього процесу. Тож раціональним рішенням було створити на базі двох філій два державні лісгоспи, серед яких й ДП «Тячівське ЛГ». Засновником нових підприємств є Державне агентство лісових ресурсів. Важливою передумовою для створення Тячівського лісгоспу стала площа підприємства – 25195 га. Його угіддя розташовані майже по всій території Тячівського району, а кількість працівників у колективі – понад 75 осіб. До речі, наразі триває процес прийому-передачі лісового фонду від філії до держпідприємства. Ця процедура вже здійснена на 62%.

– А як же з працевлаштуванням лісівників?


– Всі працівники будуть звільнені з філії та прийняті на роботу до лісгоспу. Тож й надалі кожен з них працюватиме у лісовій сфері. Як і раніше, основним завданням лісівників буде відтворення лісів, охорона, захист лісу та лісозаготівля.

– Чи зазнає змін структура лісгоспу?

– Структура підприємства буде ідентичною структурі філії. На базі лісгоспу діятимуть п’ять лісництв.

– Як буде налагоджена робота?


– Хоч філія й проходить процедуру ліквідації, однак цілком завершиться цей процес тільки через місяць. Прогнозовано, ще до 1 липня цього року «Тячів ЛАГ» діятиме й продовжуватиме вести господарську та економічну діяльність. А вже з липня будуть проводитись підготовчі роботи до базового лісовпорядкування новоствореного лісгоспу, тобто плануватиметься його робота на перші 10 років. Буде визначено заходи з головного користування та розроблено розрахункову лісосіку.

– З якими результатами в економічній сфері філія завершує роботу?


– За перший квартал цього року лісівники попрацювали непогано. «ТячівЛАГ» заготовив 1635 м3 деревини, що на 378 м3 більше, ніж за аналогічний період минулого року. Також зуміли реалізувати заготовлену у цьому році сировину та ще й рештки з минулого року, всього – 2547 м3 деревини на суму більше 775 тис. грн. Робота із заготівлі та реалізації сировини триватиме й надалі. У проекті за І півріччя маємо заготовити близько 9500 кубометрів деревини та реалізувати 10500 кубометрів на суму 3,675 млн. грн.

– Однак відомо, що філія «Тячів ЛАГ» досі має борги перед державою. Як їх плануєте повернути?

– У зв’язку з ліквідацією ДП “ЗОУЛАГ”, аби вирішити питання з боргами підприємства, розпочато процедуру його банкрутства. До основного боргу ДП ЗОУЛАГ входить і борг філії «Тячів ЛАГ», який з мировою угодою становить близько 2,6 млн. грн.

– Що передбачено зробити у господарській сфері?


– Цьогоріч проведено косметичний ремонт адмінбудівлі підприємства, а прилеглу територію облагороджено. Крім того, маємо намір облаштувати місця відпочинку на території лісгоспу. Загалом, буде встановлено 25 альтанок з невеликими мангалами. Наразі вже 10 таких рекреаційних місць облаштовано.

– Оприлюднено чимало фактів незаконних рубок деревини, чому їх здійснили поза контролем лісової охорони?

– На жаль, цього року побільшало випадків самовільних рубок деревини, адже ліси філії розташовані неподалік від дворогосподарств селян. Через різке зниження доходів, брак коштів, громадяни часто вдаються до правопорушень й незаконно заготовляють дрова. З початку року працівники лісової охорони зафіксували 16 випадків лісопорушень. Було нанесено шкоди природі на суму 454,3 тис. грн. Всі матеріали передано до поліції.

– Як пройшла цьогорічна кампанія з відновлення лісів?


– Наприкінці квітня, у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках”, працівниками філії за участю начальника ЗОУЛМГ В.І.Мурги, голови ліквідаційної комісії М.Д.Плиски-Галатиби, спортсменів Тячівської федерації з хортингу та працівників філії було проведено захід “Посади своє дерево”. Загалом, заліснено 13,5 га угідь та здійснено заходи задля сприяння природньому поновленню лісових культур на площі 54,2 га.

– Чи передбачена ця робота надалі?

– Так, охорона та збереження лісових ресурсів й надалі буде пріоритетним напрямком роботи лісівників держлісгоспу. Задля збільшення кількості посадкового матеріалу на території Тересвянської сільської ради заплановано створити розсадник площею 0,15 га. Там у кінці жовтня засіємо насіння дуба, ялини, явора. Ростимуть у розсаднику й декоративні дерева: ялина срібляста, туя, магнолії. Їх будемо використовувати для озеленення території лісгоспу.

– Вдалого вам старту. Хай таланить.


Розмовляла Л.Білак для Tyachiv.com.ua


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp