На Рахівщині вирішили допомогти місцевій владі у вирішенні проблем району. Волонтери створили сайт, за допомогою якого кожен мешканець району може відзначити проблемну ділянку району, на яку потрібно звернути увагу чиновників.
Проект далеко не новий, зате не коштував місцевому бюджету ні копійки, на відміну від платних аналогів типу Відкритого міста. Щоправда і підводних каменів більше, адже підтримувати його життєдіяльність доводиться самотужки. Власне сайт побудовано на безкоштовній платформі, подання анкет-заявок – за допомогою сервісів Google, відмітки наносяться на карту від Google Maps.
Мета проекту – організувати дієвий механізм співпраці місцевої влади із громадою для вирішення проблем району. Сформувати навколо сервісу прошарок соціально активного населення, яке допомагатиме робити район кращим і чистішим та контролюватиме таке ж ставлення відповідних державних служб.
Механізм відзначення проблем за допомогою сервісу простий. Після заповнення користувачем анкети на сайті http://maps.tilda.ws/page217486.html, звернення перевіряється та обробляється модератором, на підставі нього формується доручення для відповідних служб. На карту проблемних ділянок наноситься відповідний маркер із описом проблеми. Після звітування про усунення недоліків, результати роботи перевірятимуться волонтерами.
Першою підтримала волонтерський проект Рахівська райдержадміністрація. За дорученням голови РДА Павла Басараби, на звернення передусім реагуватимуть відповідні структурні підрозділи адміністрації. Якщо ж проблеми належатимуть до компетенції інших служб чи органів місцевого самоврядування, відповідні доручення надаватимуться і їм.
- Ми завжди намагаємось іти назустріч громаді у її ініціативах. У цьому і суть демократичного суспільства – раціональна ініціатива йде знизу, а влада її підтримує, - зазначив керівник району. – Поки сервіс для району експериментальний, але, сподіваюсь, як активісти, так і виконавці із розумінням поставляться до його роботи.
Наразі у тестовому режимі доступні тільки деякі категорії звернень, які стосуються проблем дорожнього покриття, тротуарів, сміття, архітектури, незаконних будівель, вуличного освітлення, стихійної торгівлі та стоянок транспорту. Проте згодом кількість категорій проблем, на які можна вказати відповідним службам, розшириться.
Проект тільки набирає обертів, надходять перші заявки від жителів, бажаючих долучитись до його розвитку. Розробники сподіваються, що до участі долучаться і міська рада районного центру, села та селища району, а також місцеві громадські організації. Найбільше наразі для функціонування проекту потрібні волонтери, які оброблятимуть заявки, спілкуватимуться із органами влади та перевірятимуть результати їх реагування.