Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) у вівторок оприлюднило на своєму веб-сайті повний перелік арештованого майна.
Про це повідомив глава АРМА Антон Янчук під час прес-конференції у вівторок, 19 березня, передає Інтерфакс-Україна.
"Мета - інформування громадськості про те, що перебуває в управлінні АРМА і надання матеріалу для аналізу, висновків, критики і пропозицій щодо вдосконалення цього інституту, тобто в цілому підвищення рівня роботи АРМА з управління арештованим майном", - повідомив Янчук.
За його словами, оприлюднений перелік є гнучким і буде щомісяця оновлюватися. Станом на березень він включає 726 позицій нерухомого майна, цілісних майнових комплексів, автомобілів, грошових коштів, які рішенням суду були передані в управління агентству. Статус управління кожної з позицій переліку буде динамічним.
Як зазначила юридичний радник Transparency International (Україна), організація наполягала на оприлюдненні повного переліку арештованого майна, яке перебуває в управлінні АРМА.
"З огляду на те, що АРМА - відносно новий орган, і раніше діяв зовсім інший порядок управління активами, то прозорість і зрозумілість роботи АРМА є необхідністю", - додала вона.
Крім того, як повідомив Янчук, у 2018 році з державного бюджету на утримання роботи всього апарату АРМА було витрачено 92 млн грн. За його словами, в рамках функції щодо розшуку арештованого майна АРМА розглянуло понад тисячу звернень правоохоронних органів. Водночас, за словами Янчука, агентство досі не отримало доступ до Єдиного реєстру досудових рішень.
Раніше повідомлялося, що винесений перший реальний вирок корупціонеру. Тюремний термін за премію у 65 тисяч гривень отримав колишній глава райдержадміністрації Одеської області.