Днями.
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала перспектива Ужгорода як курортного міста з розвинутою водно-спортивною інфраструктурою.
Йшлося про перспективу розвитку концепта Ужгорода як курортного міста з водно-спортивною інфраструктурою. Розроблено потужний інвестиційний проект Aquatic Center Uzhgorod – рекреаційно-спортивного комплексу. Цей проект у разі реалізації дасть змогу Ужгороду, зокрема, приймати змагання європейського та світового рівня з водних видів спорту. Проект було презентовано у рамках інвестиційного форуму на День міста. Ідею підтримано, знайдено вже перші кошти на реалізацію проекту.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв зауважив: «Ужгород має унікальний шанс стати центром підготовки спортсменів водних видів спорту. Сьогодні обговорюється ідея будівництва комплексу водних видів спорту. Це перспектива розвитку нашого регіону. Приємно, що ініціативу підтримують народні депутати, а ми з свого боку докладемо максимум зусиль для втілення проекту. Очікуємо, звичайно, і на підтримку з боку держави».
Дмитро Качуровський, президент Федерації плавання України сказав: «Для нас важлива і цінна активна позиція міста, депутатського корпусу і спортивного активу, очільника федерації Роберта Левицького. Тому є можливість створити потужну спортивну базу та вирішити ті питання, які стоять перед спортсменами України та державою загалом. Ми можемо запрошувати провідних світових фахівців, але нам просто нікуди їх запросити. Натомість Ужгород логістично, географічно, історично перебуває у центрі Європи, тож може вирішити це питання. Особливо зважаючи на готовність міста стати таким центром водного спорту країни. Тому вдячний, що ми сьогодні потиснули руки і спільно з міським головою, народними депутатами домовилися активно втілювати ідею створення водної бази».
Як розповів народний депутат України Роберт Горват, спортивно-рекреаційний центр планується у Боздоському парку: «Для наших дітей, для спортсменів, загалом для всього міста це дуже потрібний проект. Залучимо інвесторів і якщо сьогодні розпочнемо роботу, то вже за кілька років у плаватимемо у басейнах. Наснаги нам, віри і – все буде добре».
Андрій Власков, генеральний секретар Федерації плавання України сказав: «В Ужгороді та на Закарпатті загалом є значні традиції розвитку плавання. Тут проводились масштабні змагання, були чемпіони України й СРСР. На жаль, традиції трохи розгубилися і кілька десятиліть ми не бачили закарпатських спортсменів. Проте упродовж останніх років ситуація змінилася. Зараз йдеться не лише про участь закарпатських спортсменів у всеукраїнських змаганнях, а і про створення потужного центру в Ужгороді, на базі якого триватимуть міжнародні змагання, а то й кубків світу. Тобто йдеться і про оздоровлення, і про професійний спорт».
Іштван Цап, перший заступник міського голови Ужгорода додав: «Позиція влади однозначана: двома руками підтримати реалізацію проекту. Приємно, що з нами народний депутат, сподіваюся й інші народні обранці об’єднаються навколо цієї ідеї, яка стане консолідуючою здоровою платформою для всієї еліти нашої області».
Володимир Шумілін, перший віце-президент Федерації плавання України наголосив: «Важлива особливість цього проекту полягає в тому, що довкола неї вже об’єдналися фахівці. Особливо у галузі проведення змагань, оскільки нерідко вимоги міжнародних практик не враховуються при зведенні спортивних комплексів. Натомість в Ужгороді вже реалізовані базові принципи майбутньої ефективності комплексу. Закладена багатофункціональність: комплекс готовий як для щоденної роботи, так і для проведення змагань з великою кількістю глядачів. Тому ми вдячні міській владі, депутатам за те, що в цьому проекті з раннього етапу ми, спортсмени, перебуваємо в числі організаторів».
{g}
Роберт Левицький, голова Федерації водних видів спорту в Закарпатській області підсумував: «Я вдячний Федерації плавання України за те, що вперше в історії закарпатського плавання виїзне засідання Федерації було проведено у нас в Ужгороді, тим більше перше засідання після Олімпіади-2016. Тож усі висновки виступу олімпійської збірної України з плавання робилися саме тут, на закарпатській землі. На моє переконання, презентований проект може дати Ужгороду й Закарпаттю дуже потужний економічний ефект. Ми маємо унікальні природні можливості і мусимо повторити ефект того ж Буковелю, про який ще 10 років тому ніхто не знав. Мені дуже приємна співпраця з містом, з народним депутатом Р. Горватом. Позиція міста сьогодні у цьому проекті дуже потужна. Це той проект, який може консолідувати усі наші сили, всі фракції, громадські організації і так далі. Ми вже маємо готовий концепт, подальші кроки розглянемо вже цього тижня». До речі, на виїзному засіданні Федерації плавання України, яке проводило вчора вперше в Ужгороді, було прийняте рішення призначити Роберта Левицького представником на Закарпатті Всесвітньої федерації плавання FINA.
Презентований проект має на меті надати Ужгороду статус курорту. А спорт стане його складовою. «Акватік-центр Ужгород» передбачає 2 потужні комплекси. Це і рекреація, і приміщення для змагань з олімпійських видів спорту. Запроектовано термальні басейни, адже на території Боздоського парку є геотермальні джерела.
Попередня вартість проекту: спортивна частина - 10 мільйонів доларів США, курортна зона – 12 мільйонів доларів США. Власником стане виключно місто, отримавши потужне бюджетоутворююче підприємство. З державного бюджету вже виділено певні кошти завдяки лобіюванню нардепа Роберта Горвата.
Заплановано, що 15-17 жовтня обговорення проекту з Денисом Силантьєвим, головою підкомітету з питань фізичної культури та спорту Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.