Важливе.
В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів семінару «Соціальні виклики та цифрові технології: можливості в рамках програми Горизонт 2020. Інноваційний хаб у сфері Інтернету речей».
Іван Кульчицький, Президент «Агенції європейських інновацій», координатор НКП РП «Горизонт 2020» для напряму Інформаційно-комунікаційні технології розповів: «Наша подія складається з двох частин – говоримо власне про Програму «Горизонт 2020», а також про наш консорціум «Інноваційний хаб у сфері Інтернету речей». У цьому контексті є змога знайти точки дотику і з науковцями УжНУ, і з місцевими закарпатськими виробничими базами, медициною, агросферою тощо. Презентуємо також найкращі приклади інноваційної діяльності».
І. Кульчицький наголосив, що метою семінару є донести до місцевої науково-технічної і бізнес-спільноти нові можливості, побудувати нові партнерства і вирішити у якому напрямі можна рухатися на майбутнє, як впроваджувати результати проекту на Закарпатті.
Юрій Володимир Блавт, представник компанії «CIVITTA Україна» розповів: «Ми поговоримо про Індустрію 4.0, які виклики і можливості вона несе для українських підприємств. Ми відповідаємо за техніко-економічне обґрунтування і бізнес-план для існування інноваційного хабу. Йдеться про зв'язок між наукою, бізнесом та інноваторами. В Україні існує потреба для такого каталізатора, над чим ми власне і будемо працювати».
Таїсія Симочко, координатор НКП за пріоритетними напрямами «Здоров’я, демографічні зміни та добробут» і «Харчова безпека, стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіка» додала: «Основна наша мета – донести до ширшої аудиторії особливості подання проектів у рамках програми «Горизонт 2020». Ця програма є цікавою не тільки для наукових чи науково-дослідних організацій. Насамперед це і потенційний інвестор для малого та середнього бізнесу, можливість для них отримати як фінансову вигоду від участі у проектах різного типу, так і вихід на європейські ринки, знайомство з новими технологіями, здобуття нових партнерів. Програма і надалі відкрита, надає чимало шансів і можливостей. Ми б хотіли дати інформаційний поштовх для того, щоб люди знали про цю програму та могли оцінити шанси власної участі у ній».
Представники Львівської політехніки також взяли участь у прес-конференції та висловили бажання знайти точки дотику, можливості підготовки спільних проектів із потенційними закарпатськими вченими. З їх боку є зацікавленість в розвитку співробітництва в галузях медицини, біотехнологіях, інтернету речей тощо.
Проректор УжНУ, професор Мирослава Лендьел зауважила: «На базі УжНУ існує НКП Програми «Горизонт 2020» - це заслуга науковців нашого університету, які плідно і результативно працюють у цьому напрямку вже кілька років, мають досвід, здобутки, проектні результати. До слова, команда фізиків нашого університету була залучена до одного з консорціумів, який отримав фінансування свого проекту в рамках РП ”Горизонт 2020”. Хочу подякувати науковцям за це. Вважаємо, що співпраця з бізнесом у сфері залучення інновацій є дуже перспективною. Така синергія є на часі, і основне – це комунікація науковців, бізнесу, а також органів влади».
Більше інформації про актуальні конкурси, умови участі та відкриті можливості можна в будь-який час отримати у Національному контактному пункті РП ”Горизонт 2020” при УжНУ, домовившись попередньо про зустріч за телефоном:0503729950 чи електронною адресою
[email protected] та на сайті НКП ncp-uzhnu.net.ua