Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Вступили в силу зміни законодавства в сфері реєстрації нерухомості

25 листопада 2016 р., 20:03

Що варто знати?

Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності"від 24.10.2016 за № 1666-VIII вніс зміни до ряду нормативних актів, якими забезпечується захист прав власності, економічних інтересів громадян та інвесторів, а також зменшуються ризики незаконного заволодіння майном.

Як поінформувала начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Ужгородської міської ради Тетяна Мага, одним з головних нововведень у сфері прав на нерухомість є те, що тепер заявник знову може отримати витяг з державного реєстру прав з підписом і печаткою державного реєстратора. З початку 2016 року документ, що підтверджує право власності, з підписом і печаткою державного реєстратора не видавався. Це породжувало серед громадян багато суперечок і протиріч. Зараз питання врегульовано на законодавчому рівні.

Ще одним важливим нововведенням, за словами Тетяни Василівни, є те, що державний реєстратор повинен повідомити власнику нерухомості про отримання заяви на проведення реєстрації об'єкта нерухомості, щодо якої подано заяву про проведення такої процедури. Це дасть можливість власнику об'єкта оперативно відреагувати на факт проведення реєстраційних дій з його майном. Повідомлення власника об’єкта нерухомого майна здійснюється у разі наявності в Державному реєстрі прав відомостей про електронну адресу власника як адреси для зворотного зв’язку.

Також, згідно зі змінами в законі, власник об'єкта нерухомого майна тепер може звернутися з заявою про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі терміном на 10 днів. Така необхідність виникає у власників майна при виникненні різних судових суперечок. Раніше заборонити реєстраційні дії можна було тільки в судовому порядку.

Змінилися і терміни проведення реєстрації прав на нерухомість. Так, право власності та інші речові права (крім іпотеки) можна зареєструвати протягом п'яти робочих днів; обтяження, іпотеки прав - протягом двох робочих днів. Внести зміни в записи Державного реєстру прав, отримати інформацію з Державного реєстру прав у паперовій формі можна буде протягом одного робочого дня. Призупинення державної реєстрації прав, внесення запису про скасування державної реєстрації прав, внесення запису про скасування рішення державного реєстратора повинно бути оформлено тепер протягом двох годин.

Крім того, збільшено терміни для оскарження дій державного реєстратора - з 30 до 60 днів. До Кримінального кодексу України внесено норму про кримінальну відповідальність як державних реєстраторів, так і громадян, які здійснюють неправомірні дії в сфері реєстрації прав на нерухомість, - підробка документів, зловживання службовим становищем. Раніше цієї норми не було.

Нагадуємо, особистий прийом громадян начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Тетяна Мага проводить кожного вівторка з 11.00 до 13.00, та щочетверга з 15 до 17.00 за адресою: Ужгород, пл. Жупанатська, 3, тел. 3-70-60.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: [email protected]
Розробка сайту: Victor Papp