8 червня в селищі Солотвино Тячівського району пройшов відкритий чемпіонат України з хортингу за правилами ММА (Західний регіон). У напружених та видовищних поєдинках, крім бійців із сусідніх областей, узяли участь і спортсмени Польщі, Словаччини та Румунії. За почесний пояс боролися 12 чоловіків та двоє жінок. Закарпаття представляли Крістіан Купчик і Юрій Біланич, а також учасниця з Тячівщини Леонелла Погл. Ще одна спортсменка, Ребека Брата, виступала за Румунію. Змагання проходили за олімпійською системою. До фіналу пробилися львів’яни Юрій Єремейчук та Степан Пошивак, який у другому раунді за рахунок успішно застосованого больового прийому змусив суперника припинити бій і здобув перемогу. У поєдинку дівчат виграла Ребека Брата.
Довідка. Народжений в Україні, цей вид спорту вже не один рік знаходить своїх шанувальників. Слово «хортинг» походить від назви відомого у світі славетного острова Хортиця, де була розташована Запорізька Січ, яка відіграла прогресивну роль в історії українського народу.
Саме Хортиця стала оплотом воїнів, де вдосконалювалося бойове мистецтво з метою захисту рідного краю. Виникнення хортингу як комплексної системи самовдосконалення особистості, заснованої на фізичному, морально-етичному та духовному вихованні, пов’язане з відродженням давніх народних традицій, що передавалися з покоління в покоління. У Київській Русі фізичне виховання розвивалося й ґрунтувалося на основі багатовікових народних традицій. Найбільшого поширення набули народні ігри, кулачні бої та боротьба. Оскільки нашим пращурам доводилося багато воювати, то й ігри мали відповідне забарвлення. Вони забезпечували давньоруському населенню відновлення фізичних і моральних сил, активний відпочинок, належний стан здоров’я та фізичної підготовки.
З історії відомо, що польська, литовська й українська шляхта, а згодом і московське дворянство часто віддавали своїх синів для виховання на Запорізьку Січ: вважалося, що тільки там, у середовищі відважних воїнів, можна отримати спеціальну фізичну підготовку й загартувати дух. Виховання фізично та морально досконалих чоловіків великою мірою забезпечувала доволі ефективна система фізичної підготовки, яка включала: початковий відбір молоді; її фізичне виховання в січових школах і школах джур. За часів козацтва українськими землями мандрували молоді хлопці (борці) й мірялися силою із сільськими парубками. Перемога в таких поєдинках дуже високо цінувалася в селян, а той, хто виграв, на тривалий час ставав героєм парубочої громади. У цьому виді спорту багато що дозволяється, але є й заборонені удари. Так, бійцям не дозволено бити в потилицю, завдавати ударів ліктями, в спину, пах, очі. Хортинг виховує сміливість, мужність, непоступливість, витривалість. Крім того, з дитячих років тут навчають поважати старших, бути дисциплінованими й чемними за межами рингу. Категорично заборонено застосовувати здобуті силу та навички за межами спортивного залу.