Протягом одинадцяти місяців поточного року саме такою сумою наповнили казну платники екологічного податку Закарпатської області, що на 1,3 млн грн перевищує минулорічний показник надходжень цього податку.
У фіскальному органі краю зазначають, що екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.
Платникам слід пам’ятати , що об'єктом та базою оподаткування є зокрема:
- обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними
джерелами (п.п. 242.1.1 ПКУ);
Під стаціонарним джерелом забруднення розуміється підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні фрази об'єкти (п.п. 14.1.230 ПКУ).
Також до стаціонарних джерел забруднення можна віднести генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об'єктом та базою оподаткування податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.
- обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об'єкти (п.п 242.1.2 ПКУ);
- обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання (п.п. 242.1.3 ПКУ).
Відтак, у разі використання джерел забруднення, платники екологічного податку складають податкові декларації з екологічного податку окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком), починаючи з календарного кварталу, у якому здійснено викиди (скиди) забруднюючих речовин.
ДФС у Закарпатській області