24 січня в Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося засідання регіонального штабу Закарпатської області з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.
У заході, який за спільним рішенням присутніх було проведено у вигляді «круглого столу», взяли участь: представники Управління ДСНС України у Закарпатській області, департаментів Закарпатської ОДА, Пенсійного фонду, міграційної служби, центру зайнятості, а також представники громадських організацій та установ, що співпрацюють з внутрішньо переміщеними особами та й самі переселенці. Головував на засіданні заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олександр Петік.
Учасники заходу розглянули питання, що стосуються соціального захисту, пенсійного та медичного забезпечення громадян України які переміщуються із тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.
Під час своєї доповіді, заступник начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області Богдан Ількович, проінформував присутніх, що станом на 24 січня у області зареєстровано 4209 внутрішньо переміщених осіб, з яких 3921 прибули із зони проведення АТО, 288 - з окупованого Криму. За період функціонування регіонального штабу 654 особи полишили Закарпаття та повернулись до своєї малої батьківщини чи виїхали в інші області, або за кордон. Регіональним штабом щоденно проводиться прийом громадян та подальша їх координація до інших структур, для вирішення нагальних питань, що в них виникають. Також представники штабу та позаштатний радник Міністерства соціальної політики України з питань ВПО у Закарпатській області Анжела Бабкіна тісно співпрацюють з рядом громадських та волонтерських організацій, які надають гуманітарну, фінансову та юридичну допомогу вимушеним пересленцям.
Далі зі звітними доповідями виступили представники департаментів соціального захисту населення, Пенсійного фонду, освіти і науки, Закарпатського обласного центру зайнятості, головного управління державної міграційної служби, управління охорони здоров’я та інші.
Підсумовуючи виступи заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік зауважив, що взаємодія між представниками органів влади та вимушено переміщеними особами має здійснюватись на засадах повної відкритості та взаємопорозуміння один одного. Адже, надання допомоги людям, що вимушені були покинути власні домівки та переїхати із зон бойових дій до інших регіонів – це благородна справа, яка у подальшому допоможе переселенцям швидше адаптуватись та вкоренитися на закарпатській землі.