Клопотання Генпрокуратури на арешт носіїв інформації, які належать Vodafone Україна, lifecell, Укртелеком та Тримоб Печерський, задовольнив районний суд Києва.
Під арешт потрапили дані про дзвінки, SMS, переміщення й інші дані абонентів в період з 18 січня по 16 березня 2014 року.
Постанова суду від 17 січня 2017 року з'явилася в державному реєстрі судових рішень, клопотання про арешт було подано департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, який проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального злочину щодо створення або керівництва злочинною організацією з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину.
"У зазначеному кримінальному провадженні досліджуються (...) перевищення влади і службових повноважень співробітниками правоохоронних органів в період листопад 2013 - лютий 2014 року, що призвело до масових жертв серед протестувальників, організація їхніх умисних вбивств. Також досліджується, в тому числі, діяльність вищих посадових осіб, які входили в злочинну організацію і пов'язаних з ними осіб, яка призвела до подій лютого - березня 2014 року в Автономній Республіці Крим і на сході країни і впливала на їхній розвиток", - наголошується в постанові.
Прокуратура зазначає, що наразі орган досудового розслідування з об'єктивних причин не може визначитися з конкретним колом осіб, інформація про телефонні з'єднання яких матиме значення для розслідування, через це і потрібне збереження всієї існуючої інформації за даний період.
"У ході досудового розслідування досліджуються неправомірні дії щодо учасників протестних акцій на всій території України. Варто зазначити, що в зазначених акціях брали участь понад 1 млн осіб, зате з боку правоохоронних органів на припинення акцій протесту було задіяно тільки представників підрозділів громадської безпеки понад 20 тис. осіб", - зазначається у постанові.
Нагадаємо, раніше Печерський районний суд дозволив заочне досудове розслідування за звинуваченням Януковича у державній зраді.