Найперше він підкреслив, що зарахування єдиного податку залишається у повному обсязі до бюджетів органів місцевого самоврядування. У проекті бюджету передбачалося, що податок розподілятиметься між державним, обласним рівнями та органами місцевого самоврядування.
Фінансування вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, за словами Петра Лазара, здійснюватиметься з державного бюджету.
Повернено розмежування видатків на охорону здоров'я за видами медичної допомоги до діючої системи. Первинна та вторинна (спеціалізована) медична допомога фінансуватиметься, як і раніше, з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. Вторинна та третинна (високоспеціалізована) і екстрена – з обласних бюджетів.
Суттєві зміни чекають на професійно-технічну освіту, яка фінансуватиметься із місцевих бюджетів. Мережа ПТНЗ, як пояснив Петро Лазар, яка розташована на території міст обласного значення, фінансуватиметься за рахунок бюджетів цих міст, інша мережа – з обласного. Є доручення Кабінету Міністрів забезпечити передачу професійно-технічних навчальних закладів з державної власності у комунальну, також мають бути вжиті певні заходи щодо модернізації мережі ПТНЗ з урахуванням їх укрупнення та здійснення підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону. При цьому введено заборону на закриття цих навчальних закладів протягом 2016 – 2018 років.
Прес-служба Закарпатської ОДА